Plzeňský KV KSČM: Stanovisko k aktuální politické situaci

28.09.2022 6:32 | Tisková zpráva

KV KSČM na svém zasedání dne 26.9.2022 vyjádřil poděkování všem členům a sympatizantům strany, kteří kandidovali ve volbách do zastupitelstev obcí a měst, které se konaly 23. a 24. září 2022. Stejně tak vyjádřil poděkování občanům, kteří podpořili naše kandidáty.

Plzeňský KV KSČM: Stanovisko k aktuální politické situaci
Foto: kscm.cz
Popisek: KSČM - logo

Jít s kůží na trh je dnes velmi odvážné a zástupci levice to nemají lehké, zvláště potom členové strany. O to víc si KSČM váží jejich podílu na výsledcích, váží si jejich práce i toho, že přes masový odpor pravice, sdělovacích prostředků a dalších sil šli do veřejné soutěže, nezradili a dál hájili a hájí zájmy většiny občanů této země.

Anketa

Kdo je vítězem komunálních voleb?

22%
66%
8%
hlasovalo: 14495 lidí

Členové KSČM se vždy zasazovali za důstojný život bez válek a vykořisťování. KSČM i nadále zásadně odmítá pomoc Ukrajině v podobě dodávek zbraňových systémů a munice, případně finanční pomoci související s nákupem zbraní. Takováto pomoc nikdy mírovému řešení nepomůže. Stejně tak nepomůže přijímání dalších nesmyslných opatření a sankcí, které se odráží v ekonomice, zaměstnanosti, sociální oblasti atd. Právě s touto situací KSČM upozorňuje, že na občany a ekonomiku ČR se řítí katastrofa nevídaných rozměrů. Kritická je především situace s růstem cen energií, kdy ekonomika ji přestává zvládat. Přitom se v ČR vyrobí více levné elektřiny, než kolik ji spotřebujeme.

Komunisté Plzeňského kraje proto jednoznačně prosazují a podporují zastavit obchodování s elektřinou na burze. Ceny by se měly odvíjet od jejich skutečných nákladů. KSČM prosazuje důslednou revizi evropského Green Dealu. V této souvislosti dále navrhuje ukončit obchodování s emisními povolenkami. Nahradit soukromé distributory energie státní firmou. Stát by měl stoprocentně majetkově převzít ČEZ za účelem kontroly výroby elektřiny a její distribuce. Stát by měl odkoupit zásobníky plynu od německé RWE s tím, že odpovědnost za doplňování rezerv musí garantovat stát, ne soukromé zahraniční subjekty. KSČM navrhuje v souvislosti s neúměrným zvyšováním cen potravin prosadit nulovou sazbu DPH u zboží základní spotřeby a efektivněji využít zákona o cenách. Nastavit ceny PHM ve státním podniku ČEPRO s cílem srovnání nepřímé daně na pohonné hmoty se sousedními státy.

KSČM vyzývá občany, aby sledovali a posuzovali situaci v naší zemi i v Plzeňském kraji. Současně aby podpořili nadcházející akce zejména demonstrace v Praze a krajských městech s cílem vystavit „stopku“ Fialově vládě, která na občany ČR doslova kašle. Nelze se nechávat donekonečna obelhávat vládou a jejími představiteli. Občané ČR musí být na prvním místě. KSČM toto jednoznačně podporuje.

Členové pléna plzeňského KV KSČM

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Myslíte, že bohatí pomáají málo?

Nebo proč je chcete trestat progresivním zdaněním? A jak byste definoval bohatého člověka?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Premiér Fiala: Na střeše KCP vzniká největší fotovoltaická elektrárna v centru Prahy

7:37 Premiér Fiala: Na střeše KCP vzniká největší fotovoltaická elektrárna v centru Prahy

Předseda vlády Petr Fiala se v úterý 29. listopadu zúčastnil v Kongresovém centru Praha (KCP) předst…