Poc (ČSSD): Musejí následovat další peníze na řešení migrační krize

17. 3. 2016 18:29

Evropský parlament schválil základní pokyny související s tvorbou rozpočtu na příští rok. Ty dle očekávání odrážejí nutnost nalézt peníze na řešení migrační krize. Za poslední dva roky vyhradila Evropská unie 9,2 miliardy eur ve snaze se s problémem vypořádat.

Poc (ČSSD): Musejí následovat další peníze na řešení migrační krize
Foto: archiv PP
Popisek: Europoslanec Pavel Poc (ČSSD)

„Další peníze na řešení migrační krize musejí následovat. Jedná se o celoevropský problém, se kterým se žádná země nedokáže vypořádat sama,“ prohlásil europoslanec Pavel Poc s tím, že členské státy musejí prokázat o odpovědnost, je-li řeč o plnění závazků vůči evropskému rozpočtu.

Problém v současné době představuje fakt, že migrační tlaky pokračují a že zároveň existují rozpočtové stropy znemožňující aktuální výdaje navýšit.

Pokud se týká dalších parametrů rozpočtu, poslanci Evropského parlamentu akcentovali zejména téma podpory hospodářského růstu a vytváření pracovních míst, tedy oblasti, které úzce souvisejí s naplňování programu sociální demokracie.

„Evropský rozpočet na příští rok musí zohlednit i další aktuální problémy. Rozdíly mezi evropskými regiony a ekonomickou situací jejich obyvatel jsou stále příliš velké. Proto je třeba podpořit investice, vzdělávání a zaměstnanost, podotýká Pavel Poc.

„Budu dělat, co je v mých silách, aby nedošlo ke škrtům v oblasti životního prostředí a ochrany zdraví. I když jsou zmíněná témata momentálně v Evropě na okraji politického zájmu, z mé pozice místopředsedy Výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnosti potravin nemohu a také nechci připustit, abychom kvůli jednomu problému zanedbali jiné, v dlouhodobém horizontu stejně palčivé otázky,“ doplnil sociálně demokratický europoslanec.

Evropský parlament nyní předá pokyny k rozpočtu Evropské komisi, která by je měla zakomponovat do oficiálního návrhu rozpočtu, se kterým seznámí EP v květnu 2016.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ODS představila kandidáty do Senátu

22:49 ODS představila kandidáty do Senátu

Občanská demokratická strana na dnešní programové konferenci představila kandidáty do senátních vole…