Pojezný (KSČM): Proč nechce předseda ODS povinný poslední rok MŠ?

02.05.2014 14:12 | Zprávy
autor: kscm.cz

Ivo Pojezný, poslanec PS PČR za KSČM, k nedělní diskuzi ministra školství M. Chládka s předsedou ODS Petrem Fialou.

Pojezný (KSČM): Proč nechce předseda ODS povinný poslední rok MŠ?
Foto: kscm.cz
Popisek: Logo KSČM

Na nedělní Partii TV Prima jsem se tentokrát těšil, protože obsazení ministrem školství za ČSSD Marcelem Chládkem a předsedou ODS a exministrem stejného rezortu slibovala minimálně debatu na odborné úrovni. Nicméně původní očekávání se nenaplnila, protože Marcel Chládek chaoticky chrlil jeden nápad za druhým a se stejnou urputností je Petr Fiala postupně až nesmyslnými argumenty odmítal.

Nerozumím tomu, proč Petr Fiala odmítá uzákonit poslední rok mateřské školy jako povinný. Jestliže se má úroveň českých školáků dostat opět na čelní příčky, ze kterých po roce 1989 spadli, je to krok téměř nezbytný. Pokud totiž na základní školy přijdou žáci, kteří neovládají ani základní dovednosti na jedné straně, a na druhé ti, jež zvládají už i čtení, většinou se rozdíly těžko stírají. 

Osobně nechápu, co vlastně prosazuje ODS v oblasti školství, když soupeř Marcela Chládka ve jmenovaném pořadu předseda ODS Petr Fiala se zaměřil pouze na mechanické odmítání všech návrhů ze strany ministra školství. Ne všechny návrhy ministra Chládka vítám, avšak proti původním ministrům bývalých pravicových vlád, které byly u moci celých 7 let, je vnímám jako obrovský krok kupředu. Mimochodem jedním z těchto pozitivních kroků je zavedení kulatých stolů na Ministerstvu školství, protože abychom mohli problémy školství řešit, musíme je nejdřív znát. A to, že vlády pod vedením ODS dlouhodobě na otázku školství prostě kašlaly, je fakt.

Petr Fiala se také oháněl tím, jak je naše školství na dobré úrovni. Musím říci, že pokud panu Fialovi stačí, když čeští školáci okupují příčky hlubokého průměru, divím se, jak mohl vést jednu z nejprestižnějších univerzit v naší zemi. Já jsem jako kantor vždy usiloval o to, aby výsledky byly co nejlepší, a proto mě udivuje přístup kolegy z ODS.

Ivo Pojezný, poslanec PS PČR za KSČM

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

22:33 Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí otevření východní fronty za druhé světové vá…