Pokorná Jermanová (ANO): Pod každým ministerstvem je zaparkovaná nějaká lukrativní nemovitost

08.02.2023 11:15 | Zprávy

Projev na 52. schůzi Poslanecké sněmovny 8. února 2023 k plánovanému prodeji zámku Štiřín

Pokorná Jermanová (ANO): Pod každým ministerstvem je zaparkovaná nějaká lukrativní nemovitost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslava Pokorná Jermanová

Dobré ráno, vážený pane místopředsedo, vážení členové vlády, vážené kolegové, vážení kolegové.

Já před vás předstupuji s žádostí o zařazení nového bodu, který považuji za velmi důležitý, a jeho název zní Informace vlády o prodeji státního majetku. Mě k tomuto iniciovalo zveřejnění záměru prodeje zámku Štiřín, který spadá pod Ministerstvo zahraničních věcí.

Já se domnívám, že toto je první z prodejů, které vláda zřejmě bude uskutečňovat. Pod každým ministerstvem je zaparkovaná nějaká takováto lukrativní nemovitost. A já se domnívám, že Poslanecká sněmovna je to místo, kde se má o těchto věcech transparentně informovat.

Pokud se vrátím k zámku Štiřín, tak je to velmi hodnotná nemovitost na území Středočeského kraje, kterou vláda využívala velmi intenzívně na různá mezinárodní setkání a do které vláda investovala v minulosti nemalý peníz.

Podle informací, které kolují na sociálních sítích, to vypadá, že už je vybrán ten, kdo tuto nemovitost zprivatizuje. A já jsem proto přesvědčená, že je nezbytně nutné, aby vláda tady Poslaneckou sněmovnu a občany této republiky informovala o tom, jakým způsobem hodlá prodávat z jejího pohledu zbytný státní majetek.

V tuto chvíli vás žádám, abychom tento bod zařadili jako první bod dnešního jednání, popřípadě jako další bod po pevně zařazených bodech dnešního jednání, popřípadě jako první bod pátečního jednání.

Děkuji za pozornost.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

pojištění

Nemyslíte, že by podnikatelům více než odložení plateb sociálního pojištění pomohlo, kdybyste zálohy tak rapidně nezvedli? Jak na takové navýšení ODS vůbec mohla přistoupit? Protože co si budeme povídat dříve nebo později ty zálohy budu stejně muset zaplatit, takže ta vaše pomoc je dost vratkavá, ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Zwyrtek Hamplová: Když vás netěší, že máte pravdu

9:15 Senátorka Zwyrtek Hamplová: Když vás netěší, že máte pravdu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zahájení řízení Radou pro rozhlasové a televizní vy…