Polanecký (Svobodní): Eurounijní Dientsbier se Sobotkou a jejich národ šílenců a extrémistů

26.02.2016 10:49 | Zprávy
autor: PV

Představitelé naší vlády začínají lehce zmatkovat před možností vystoupení České republiky z EU. Zdá se, že mnohým elitářským prospěchářům, naivním idealistům a servilním politikům začíná konečně zvonit hrana.

Polanecký (Svobodní): Eurounijní Dientsbier se Sobotkou a jejich národ šílenců a extrémistů
Foto: svobodni.cz
Popisek: Jan Polanecký (Svobodní)

Ministr Dientsbier na Twitteru prohlásil, že podporovat vystoupení ČR z Evropské unie může jen naprosto nezodpovědný šílenec. V podobném duchu se vyjádřil také nominální premiér Sobotka, když konstatoval, že jakékoliv návrhy na vystoupení České republiky z Evropské unie jsou prý nesmyslné, škodlivé a nebezpečné. Členství v unii je podle něj garancí prosperity a bezpečnosti země. Dodal, že se tohoto tématu dříve či později chopí pravicoví extremisté a nacionalisté. Tyto názory tak opravdu velmi přesně demonstrují odtrženost dnešních politických „špiček“ od reality.

Je nutné především oběma pánům znovu připomenout, že v nedávném průzkumu celých 62% obyvatel ČR podpořilo vystoupení země z Evropské unie. Tito politici by jistě takové neuvědomělé extrémisty a nacionalisty (tvořící většinu populace) rádi převychovali, neboť jsou zřejmě obětí nenávistné, agresivní a nezodpovědné propagandy… Ale vážně. Není snad třeba znovu příliš připomínat, kdo třímá reálné otěže propagandy, jak astronomické finanční prostředky se vyhazují z okna na sebepropagaci EU (viz např. tento článek) nebo kolik česká vláda vydala na manipulativní podporu vstupu ČR do unie před konáním referenda v roce 2003.

A jakým ostrovem prosperity Evropská unie vlastně je? Od samotného prvopočátku integračního procesu (1952 - ESUO jako předchůdce dnešní EU) tempa růstu agregované ekonomiky trvale a lineárně klesají. Ne náhodou to má jednoznačnou příčinnou souvislost s mírou postupující regulace a omezováním ekonomické svobody. V situaci, kdy okolní svět roste a uzavřená, do sebe zahleděná, EU jen klopýtá daleko v závěsu, lze těžko hovořit o prosperitě. Nanejvýš o žití z podstaty, o kterou se eurounijní byrokratičtí socialisté ani v nejmenším nezasloužili.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Farský (STAN): Ztráta důvěry v nejlepší média veřejné služby

15:01 Farský (STAN): Ztráta důvěry v nejlepší média veřejné služby

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke změně financování veřejnoprávních médií.