Polanský (Piráti): Kapacita kanálu bude omezena kapacitou plavebních komor

11.03.2021 13:57 | Zprávy

Projev na 87. schůzi Poslanecké sněmovny 11. března 2021 – poznámka k interpelaci ministra Havlíčka k projektu kanálu Dunaj - Odra - Labe

Polanský (Piráti): Kapacita kanálu bude omezena kapacitou plavebních komor
Foto: archiv Pirátská strana
Popisek: Ondřej Polanský

Dobrý den, kolegyně, kolegové.

Ano, k předřečníkovi, lodní doprava je velice ekologická, má jednu nevýhodu - nelze využít pro přepravu osob. To je asi ten hlavní problém. Kromě toho kapacita celého kanálu Dunaj-Odra-Labe bude omezena kapacitou plavebních komor. Když to srovnám s železniční dopravou a místo kanálu Dunaj-Odra-Labe bychom postavili jednu jedinou kolej, tak by se veškerý náklad, propustnost toho kanálu, vešel do jednoho jediného obyčejného nákladního vlaku za hodinu. Ta kolej, ta trať, by byla prakticky nevyužitá. Tolik asi ke kapacitě a možnosti využití takovéto obrovské investice. Je to naprostý nesmysl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

Vy současnému prezidentovi vyčítáte, že dělá klukovské vzdoroakce?

A co jste tedy dělal vy, když jste byl prezident? Vždyť vy jste do jmenování vlády a jednotlivých ministrů zasahoval mnohem víc. A proč? Podle mě za tím byly jen vaše osobní důvody, což je podle mě horší. Takže proč myslíte, že teď můžete moralizovat někoho jiného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Bilanční vodopád sebechvály úspěchů Ministerstva obrany není na místě

16:04 Vích (SPD): Bilanční vodopád sebechvály úspěchů Ministerstva obrany není na místě

Je zřejmé, že po nástupu nové vlády bude Ministerstvo obrany představovat jeden z nejvíce zatížených…