Polanský (Piráti): Ústavní soud smetl stížnost senátorů – billboardy z dálnic zmizí, otázkou je kdy

19.02.2019 18:47

Ústavní soud ČR dnes smetl ze stolu stížnost skupiny poslanců na přijetí zákona, který v roce 2012 zakázal billboardy u dálnic a silnic prvních tříd v nezastavěných oblastech, čímž potvrdil to, na co Piráti upozorňují již od března 2018.

Polanský (Piráti): Ústavní soud smetl stížnost senátorů – billboardy z dálnic zmizí, otázkou je kdy
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Zákon dal vlastníkům na odstranění poutačů pět let, a ačkoliv od lhůty uplynulo téměř 18 měsíců, dosud z blízkosti dálnic zdaleka všechny billboardy nezmizely.

Dnešní rozhodnutí ústavního soudu považuji za zásadní. Jde o jasný vzkaz ministru dopravy Danu Ťokovi, aby ukončil vlekoucí se spory se zbývajícími majiteli reklamních ploch. Odstranění všech billboardů mělo proběhnout na konci zákonem stanovené lhůty, tedy v srpnu 2017. V polovině loňského roku pak ministr Ťok sliboval odstranění všech poutačů do konce roku 2018. Nález ústavního soudu dal jasně najevo, že naplnění téměř sedm let starého zákona nestojí v cestě žádné právní komplikace, teď leží vše v rukách ministerstva dopravy (resp. ŘSD) a jeho schopnostech.

Piráti již v srpnu minulého roku zmapovali nezákonně umístěné billboardy na dálnici D1 v úseku mezi Prahou a Brnem. Na základě běžných ceníků odhadli míru nezákonného obohacení na nelegálně provozovaných reklamních zařízení v tomto úseku D1 k 1. září 2018 na 40 milionů korun. Ministr Ťok mohl postupoval odvážněji a nepodléhat marketingové lobby.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jurečka (KDU-ČSL): Vážně zvažuji kandidaturu na předsedu KDU-ČSL

22:30 Jurečka (KDU-ČSL): Vážně zvažuji kandidaturu na předsedu KDU-ČSL

Potvrzení kandidatury na facebookovém profilu na post předsedy KDU-ČSL