Polčák (STAN): Vyjádření k obnovení mého členství v hnutí STAN

20.03.2023 17:01 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k obnovení členství v hnutí STAN.

Polčák (STAN): Vyjádření k obnovení mého členství v hnutí STAN
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stanislav Polčák

Vyjádření k obnovení mého členství v hnutí STAN.

Mohu potvrdit, že mi bylo členství v hnutí STAN řádně obnoveno, poté, co jsem si ho loni v létě sám pozastavil.

Jsem rád, že Rozhodcovský a smírčí výbor STAN mé žádosti o obnovu členství na počátku března jednomyslně vyhověl, protože jsem neporušil jakkoli stanovy hnutí.

Ještě před tím můj návrat projednala i má oblastní organizace Praha 1. O obnovu svého členství jsem informoval krajskou organizaci Praha už na počátku roku.

V minulých měsících jsem se soustředil na podání výpovědi a jasné doložení, ze s celou kauzou kolem Prahy a dopravního podniku nemám nic společného. To se jasně ukázalo. Nejsem dle policie ani podezřelý, natož obviněný.

Mé spojení s kauzou jsem považoval za mediální konstrukt. Stejně jako když jsem úspěšně pomohl řadě obcí domoci se odškodného za výbuchy ve Vrběticích. Advokátní komora tehdy jasně řekla, že jsem neporušil žádná pravidla. Evropský parlament konstatoval, že jsem se nedopustil střetu zájmů nebo čehokoliv protiprávního.

Považuji tím celou věc za uzavřenou a chci se plně soustředit na práci doma i v EU. Chci pomáhat s modernizací českých obcí. Marně například pořád čekají na jasná pravidla pro komunitní energetiku. Spoustu práce mám i ve výboru pro životní prostředí v Evropském parlamentu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Zajímá mě, co si přeje ODS?

Protože vy na jednu stranu tvrdíte, že: ,,Zdá se, že si voliči nepřejí další federalizaci EU, bezbřehou migraci a ničení konkurenceschopnosti a životní úrovně radikální zelenou ideologií vtělenou do Green Dealu. To je nadějná zpráva." Jak ale vysvětlíte vaše spojení s Lidovci a TOPkou? Nemyslíte, že...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Nečestné a zbabělé chování vládních politiků

20:18 Kolovratník (ANO): Nečestné a zbabělé chování vládních politiků

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vlakové nehodě v Pardubicích.