Popek (Pro Prahu): Diletanti na magistrátu nás blokují v rozvoji

27.08.2018 10:31

Jaký je největší problém hlavního města? „Jeho stávající vedení,” má jasno starosta městské části Praha–Lipence Michal Popek. Kandidát do pražského zastupitelstva za hnutí Starostové pro Prahu stojí v čele lipenecké radnice už třetí volební období a říká, že právě magistrát často svým amatérismem blokuje městské části v jejich rozvoji. Metropole si podle něj zaslouží ve vedení místo stranických aparátčíků lidi s opravdovými zkušenostmi z komunálu.

Popek (Pro Prahu): Diletanti na magistrátu nás blokují v rozvoji
Foto: Starostové pro Prahu
Popisek: Michal Popek

„Praha je v podstatě rukojmím celorepublikových stranických sekretariátů, pro které je další dobytou baštou, a bez jakéhokoli vztahu k tomuto krásnému městu mu místo rozvoje škodí, jak mohou,” říká Popek, který se sice narodil v samém srdci Prahy, ale je celoživotně spojen s Lipenci.

Dlouholetý starosta má jasno v tom, že by pražský magistrát neměly vést stranické figurky, nýbrž lidé znalí reálných problémů města a jeho obyvatel. „Naše hnutí je složeno převážně z lidí, kteří prošli komunální politikou a vědí, co toto město potřebuje. Na rozdíl od některých stávajících pražských zastupitelů jsem přesvědčen, že podmínkou volitelnosti na magistrát by měla být účast kandidáta po dobu minimálně jednoho volebního období v orgánech vedení některé městské části,” navrhuje.

Profesionálové místo diletantů

Během tří volebních období v čele Prahy-Lipenců dostatečně poznal, jak špatným „spojencem” dokáže centrální pražské vedení být, pokud je odtržené od skutečných problémů lidí. Za Popkova působení se podařilo například několikrát rozšířit kapacitu místní školky, takže je z Lipenců jedna z mála městských částí, jež je schopna v tomto ohledu pokrýt poptávku rodičů.

Rozšířila se také základní škola, vznikla nová sportovní hala a řada venkovních sportovišť. „V současnosti ve stejném duchu pokračují další stavby technické vybavenosti. Zde ovšem vinou špatného výběru dodavatele magistrátními orgány není vůbec znám horizont jejich dokončení, které mělo proběhnout již koncem loňského roku,” upozornil.

Problém je čistička

Kamenem úrazu se stala místní čistička odpadních vod, na jejíž přeplněnost městská část už delší dobu upozorňuje. „Právě nedostatek kapacity k odkanalizování brání již několik let vydávání stavebních povolení a tím i rozvoji Lipenců,” stěžuje si starosta, jenž pražským radním a zastupitelům vyčítá také nedostatečnou pozornost vůči investicím do dopravní infrastruktury.

„Přitom při pohledu na provoz obdobných obcí na území Středočeského kraje vidím, že komunikace s hejtmanstvím je u nich podstatně jednodušší než naše s magistrátem. Z toho kolikrát propadám beznaději,” přiznal.

A takto staví magistrát, říká starosta Popek.

I to ho prý však motivuje ucházet se na podzim o hlasy Pražanů. „Po dlouhé době by měl být diletantismus vedení města nahrazen zkušeným profesionálním přístupem. Je třeba nastartovat realizaci důležitých liniových staveb, metra, výstavbu městských bytů a umravnit nesmyslné rozmachy v rámci přebujelého metropolitního plánu. Zkrátka věnovat se konečně neamatérsky všem dlouhodobě, pro neschopnost zanedbávaným tématům, o která běžný Pražan zakopává na každém kroku,” uzavřel.

Michal Popek

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jůzl (KDU-ČSL): Tudy cesta k hobbymarketu nevede, přátelé

9:26 Jůzl (KDU-ČSL): Tudy cesta k hobbymarketu nevede, přátelé

Vztek i nervozitu zažívají řidiči přijíždějící po státní silnici I/38 do Havlíčkova Brodu od Jihlavy…