Pošarová (SPD): Budou mít čeští občané na elektřinu?

20.12.2021 12:41 | Zprávy
autor: PV

Zakotvení České republiky v tzv. Jednotném energetickém trhu Evropské unie se ukazuje jako naprosto kontraproduktivní a škodlivé. Čím dříve jej opustíme, tím lépe.

Pošarová (SPD): Budou mít čeští občané na elektřinu?
Foto: archiv MP
Popisek: Marie Pošarová, poslankyně SPD

Článek byl převzat z Profilu Ing. Marie Pošarová - Budou mít čeští občané na elektřinu?

Nejde jen o emisní povolenky

Na posledním jednání Výboru pro evropské záležitosti Poslanecké sněmovny, jehož jsem členkou, jsem se dotázala vládní tajemnice pro evropské záležitosti, paní Mileny Hrdinkové, zda lze od následujícího jednání Evropské rady (summit šéfů států a vlád členských zemí Evropské unie) očekávat politický pokyn k navrácení 350 milionů blokovaných tzv. emisních povolenek zpět na trh.

Tato umělá blokace je mj. jednou z příčin raketového růstu cen energetických komodit v posledních měsících. Reakce paní tajemnice byla velmi rozpačitá.

Oprávněně – jednání Evropské rady tento krok nepřineslo. Navíc zde byla hlasovací většinou okolo Německa a jeho politických satelitů zablokována i možnost, aby byla jaderná energetika zahrnuta mezi tzv. čisté zdroje elektřiny, jejichž závazný povinný objem diktuje Evropské unie členským státům ve své tzv. Zelené dohodě pro Evropu (European Green Deal). Což je samozřejmě špatná zpráva pro Českou republiku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Pane Šťastný, to snad nemyslíte vážně.

... a zda budou v pracovní době užívat alkohol či jiné, například omamné či návykové látky tak, aby byla jejich mysl čistá. .. představte si, že by tohle řekl vedoucí kamionové autodopravy řidičům. jsem Váš fanda a kde to jde tak za Vás dost bojuji, ale tohle je totální neobhajitelná hovadina.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zuna (TOP 09): Obrana něco stojí, ale slabost stojí mnohem víc

22:33 Zuna (TOP 09): Obrana něco stojí, ale slabost stojí mnohem víc

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 7. července 2026 k vládě Andreje Babiše.