Poslanci ČSSD dnes navrhnou Poslanecké sněmovně usnesení k migraci

22.03.2016 15:15

ČSSD dnes Poslanecké sněmovně navrhne usnesení, které důrazně odmítne povinný přerozdělovací mechanismus běženců. Oznámil to po dnešní tiskové konferenci předseda poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák.

Poslanci ČSSD dnes navrhnou Poslanecké sněmovně usnesení k migraci
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

„Na jednání poslaneckého klubu jsme k tomu vedli zásadní debatu. Pozitivně oceňujeme dosavadní kroky naší vlády při řešení problematiky migrační krize a máme tyto kroky za odpovědné,“ zdůraznil Roman Sklenák, který zároveň uvítal dohodu o návratové politice s Tureckem. Podle předsedy Poslaneckého klubu ČSSD je ale znepokojující, že se Evropské unii stále nedaří efektivně kontrolovat migrační toky.

V návrhu usnesení ČSSD se konstatuje, že Poslanecká sněmovna považuje za zásadní zajištění kontroly vnější hranice Schengenského prostoru, k čemuž by mělo dopomoci zřízení společné pohraniční a pobřežní stráže v dostatečné kapacitě. Rovněž by se měly podpořit  finanční kompenzace nákladů spojených s vracením migrantů pro Turecko, přičemž Evropská komise by měla důsledně kontrolovat a vyhodnocovat  účelnost vynaložených finančních prostředků.

„Navrhneme Sněmovně, aby žádala prosazování takových opatření, která jednak zohlední posílení bezpečnosti zemí EU a zároveň vytvoří dostatečné humanitární kapacity pro pomoc uprchlíkům mimo území Evropské Unie, například v utečeneckých táborech v Jordánsku,“ dodal Roman Sklenák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

14:50 Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

Projev prezidenta republiky při 40. sjezdu ČSSD.