Poslanci ČSSD pomohou novelou zákona sběratelům

21. 6. 2014 15:13

Poslanci za sociální demokracii jsou iniciátory novely zákona o nakládání s bezpečnostním materiálem. Má upravit nepřiměřeně tvrdé požadavky stávající právní úpravy, které dopadají zejména na sběratele vojenské historické techniky. Záměr dnes Roman Váňa a Dana Váhalová představili v rámci tiskové konference ČSSD.

Poslanci ČSSD pomohou novelou zákona sběratelům
Foto: facebook
Popisek: Poslankyně za ČSSD Dana Váhalová

Podle současného zákona o nakládání s bezpečnostním materiálem musí dotčené osoby, v drtivé většině sběratelé vojenské techniky, nejpozději od 1. července tohoto roku splňovat velmi přísné požadavky. Mimo jiné například na zabezpečení techniky nebo v určitých kategoriích povinnost prověření od Národního bezpečnostního úřadu. „V některých případech jsou požadavky stanovené zákonem o nakládání s bezpečnostním materiálem přísnější než pro držitele střelných zbraní a střeliva,“ upozornila Dana Váhalová.

Praxe prokázala, že míra případných bezpečnostních rizik, která by mohla z nakládání s uvedeným materiálem hrozit, neodpovídá této tvrdé regulaci a nepřiměřeným způsobem zatěžuje nejen držitele, ale také státní správu. „Majitelům v převážné míře historického vojenského materiálu hrozí, že by se jej museli bezodkladně zbavit, nebo platit vysoké pokuty. Přitom se jedná o zapálené nadšence, kteří tuto techniku opravují a udržují z vlastních úspor,“ podotkl Roman Váňa.

Dana Váhalová a Roman Váňa věří, že novela zákona, která řeší i problémy vzniklé od 1. 7. do jejího schválení, získá podporu poslanců napříč politickým spektrem. „Chci ubezpečit všechny sběratele, že uděláme maximum pro nápravu nesmyslných podmínek, které jsou pro mnohé z nich až likvidační. Novelu chceme předložit již na mimořádné červencové schůzi Poslanecké sněmovny,“ vzkázal Roman Váňa. „Zároveň navrhneme, aby novela byla přijata ve zkráceném řízení již v prvním čtení,“ uzavřela Dana Váhalová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: cssd.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Nemám problém vyměnit ministra, pokud se ukáže, že v něčem zásadně selhal

19:11 Premiér Babiš: Nemám problém vyměnit ministra, pokud se ukáže, že v něčem zásadně selhal

Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne