Pospíšil (TOP 09): 106 bodů pro Prahu

04.09.2018 15:23

Koalice TOP 09 a Starostové a nezávislí, ve spolupráci s KDU-ČSL, LES a Demokraty Jana Kasla, dnes oficiálně zahájila volební kampaň pro podzimní komunální volby v Praze. Představila 1000 přání Pražanů ohledně změn v metropoli, a také 106 konkrétních bodů, kterými je vyřeší.

Pospíšil (TOP 09): 106 bodů pro Prahu
Foto: TOP 09
Popisek: Jiří Pospíšil

Volební koalice TOP 09 a STAN – Spojené síly pro Prahu v posledních týdnech posbírala na sociálních sítích a v pražských ulicích tisíc připomínek zaměřených na to, co by chtěli Pražané v životě metropole v nejbližší době změnit. Jejich přání pak lídři koalice symbolicky vypustili v balóncích nad Prahu z jedoucího autobusu, maskota kampaně – pravého londýnského doubledeckeru.  Na základě těchto přání také sestavili 106 nejdůležitějších bodů, které chce koalice ihned po volbách na pražském magistrátu řešit.

„Náš program obsahuje základní okruhy, které Pražany trápí. Doprava a bydlení jsou naší prioritou. Ale moc dobře víme, že je tady více témat, která jsou opomíjena. To chceme napravit, a proto jsme sestavili 106 programových bodů, které budeme řešit ihned po volbách prioritně a rychle, jak se říká – o sto šest,“ říká kandidát na primátora a předseda TOP 09 JUDr. Jiří Pospíšil.

Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg ve své podpoře koalice vyzval voliče, aby přišli k volbám, a tím pomohli oslabit vládu hnutí ANO a ČSSD s podporou KSČM.

„Jedním z důležitých témat je protikorupční program. Proto navrhujeme zřídit funkci antikorupčního ombudsmana. Ten by měl reagovat na podněty Pražanů při podezření na protizákonnou činnost, měl by ale také pomoci zajistit poskytnutí informací o hospodaření města i městských firem podle zákona 106 o svobodném přístupu k informacím,“ doplňuje představení programu kandidátka do Zastupitelstva hlavního města Prahy, lídr Starostů a nezávislých, JUDr. Hana Kordová Marvanová.

Program koalice je postaven na čtyřech pilířích:

1. Fungující doprava
2. Dostupné bydlení
3. Zdravý rozvoj města
4. Stop korupci na radnici

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Hřib: Dokončené očkování má více než 82 procent Pražanů nad 80 let

7:29 Primátor Hřib: Dokončené očkování má více než 82 procent Pražanů nad 80 let

V Praze naplno pokračuje očkování proti koronaviru i v období letních měsíců. Téměř 43 procent obyva…