Pospíšil (TOP 09): Dvojí kvalitu potravin nelze tolerovat. Česká vláda selhala

17.04.2019 12:30

Evropský parlament ve Štrasburku bude dnes po poledni rozhodovat o zákazu dvojí kvality potravin. Jedinou šancí, jak šizené potraviny skutečně dostat z pultů českých obchodů, je přijetí pozměňovacího návrhu skupiny europoslanců, který spolupodepsal i europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09/EPP).

Pospíšil (TOP 09): Dvojí kvalitu potravin nelze tolerovat. Česká vláda selhala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil

Pozměňovací návrh nekalou praktiku dvojí kvality potravin jednoznačně zakazuje a vytváří předpoklad pro to, aby šizené potraviny skutečně zmizely z pultů a regálů našich obchodů. V EU nesmí existovat spotřebitelé první a druhé kategorie. Týká se to nejen potravin, ale i dalšího spotřebního zboží, říká předseda TOP 09 Jiří Pospíšil.

Větší šanci na úspěch má ale návrh, který vzešel z trialogu, a který nepochopitelně podpořila i česká vláda na půdě Rady Evropské unie. Řada europoslanců z východní i západní Evropy podobu tohoto návrhu kritizuje a varuje, že kýženou změnu nepřinese.

Návrh, který podpořila i česká vláda, je pro mě zklamáním. Obávám se, že zákaz dvojí kvality potravin nepřinese. Vágní definice návrhu v praxi povede jen k tomu, že si bohaté firmy budou najímat právníky, aby našly cestu, jak nekvalitní zboží ve východní Evropě prodávat dál. Česká vláda svým postojem zradila vlastní občany a otevřela zadní vrátka nadnárodním výrobcům, kteří budou moci v této nekalé obchodní praktice pokračovat, uvádí Jiří Pospíšil.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hannig (Rozumní): Gratuluji Britům

6:31 Hannig (Rozumní): Gratuluji Britům

Svoboda a spravování věcí týkajících se vlastního státu je lepší, než podřízení se vůli nadnárodních…