Pospíšil (TOP 09): Je načase, aby utrpení a strádání zvířat v dálkových transportech skončilo

05.12.2021 16:19 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k životním podmínkám zvířat během přepravy

Pospíšil (TOP 09): Je načase, aby utrpení a strádání zvířat v dálkových transportech skončilo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil, TOP 09

Zásadně odmítám dálkové transporty hospodářských zvířat. Vozit zvířata v přecpaných vozech tisíce a tisíce kilometrů, vystavená často otřesným podmínkám, aby nakonec skončila vystrašená a zubožená na jatkách, mi přijde šílené.

Debata o tom, jak moc problematické jsou dálkové transporty hospodářských zvířat převážených na jatka, se vede už dlouho. Více než rok se na půdě Evropského parlamentu zabýváme informacemi od občanů a nevládních organizací se závěry, že dochází k porušování životních podmínek zvířat a je nutné přijmout nová opatření!

Po Novém roce bude výbor ANIT vyzývat komisi a země EU, aby zvýšily své úsilí o respektování dobrých životních podmínek zvířat během přepravy. Mimo jiné např. zavést přísnější kontrolu a podmínky přepravy zvířat do zemí mimo EU, zakázat přepravu velmi mladých zvířat, zavést povinné kamerové systémy v přepravních prostředcích, zejména při nakládání a vykládání zvířat, zaznamenávání teplot, vlhkosti a čpavku v přepravních vozech.

Jako europoslanec se plně ztotožňuji se závěry výboru a doufám, že až se o těchto návrzích a doporučeních bude zkraje příštího roku hlasovat na plenárním zasedání, tak se jim dostane široké podpory. Musí!

Je načase, aby tohle nesmyslné utrpení a strádání zvířat skončilo. A já pro to udělám vše, co bude v mých silách…

reklama

autor: PV

nálepkování

Čemu pozitivnímu podle vás přispívá to věčné nálepkování? Vaše vláda a Vy nevyjímaje, dost často nálepkuje demostranty. Proč? Co tím získáváte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vondra (ODS): Je nesmysl odstavit uhlí úplně, dokud není náhrada

8:18 Vondra (ODS): Je nesmysl odstavit uhlí úplně, dokud není náhrada

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k opatřením na ochranu klimatu.