Pospíšil (TOP 09): Oběti dopravních nehod se dočkají odškodnění i v případě úpadku pojišťovny

14. 2. 2019 12:20

„Jednou z novinek je to, že oběť dopravní nehody bude mít nárok na odškodnění i v případě úpadku pojišťovny, u které měl viník nehody povinné ručení. K výplatě odškodnění bude příslušný garanční fond státu, v němž má oběť nehody trvalé bydliště,“ komentuje včerejší hlasování Jiří Pospíšil (TOP 09), člen výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele, který se na přípravě hlasování podílel jako stínový zpravodaj své frakce Evropské lidové strany.

Pospíšil (TOP 09): Oběti dopravních nehod se dočkají odškodnění i v případě úpadku pojišťovny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil
reklama

„Další novinkou je zákaz diskriminace motoristů, kteří se přestěhují z jednoho členského státu do jiného a v této souvislosti změní svou pojišťovnu. Nová pojišťovna jim bude muset nabídnout stejné podmínky, jako nabízí svým domácím zákazníkům, včetně případného zohlednění řidičské historie z jiných členských států,“ pokračuje europoslanec Pospíšil.

„Mohu také ujistit, že povinné ručení se nebude vztahovat na malá elektrická vozidla, jako jsou elektrokola, elektrokoloběžky a segwaye, ani na motorová vozidla účastnící se motoristických závodů. Nebude tedy bráněno rozvoji stále oblíbenějších alternativních způsobů dopravy v centrech měst, ani nebude ohroženo pořádání nejrůznějších motoristických soutěží,“ uzavírá Pospíšil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Rusko nám zabralo kus Stromovky. Chceme ji zpět!

18:33 Pospíšil (TOP 09): Rusko nám zabralo kus Stromovky. Chceme ji zpět!

Komentář na facebookovém profilu ke Stromovce a Rusku.