Pospíšil (TOP 09): Praha poskytne individuální dotace čtyřem významným kulturním počinům

12.11.2023 20:03 | Tisková zpráva

Rada hl. m. Prahy schválila poskytnutí finančních prostředků formou individuální účelové neinvestiční dotace pro čtyři projekty v oblasti kultury v celkové výši 180 000 korun. Podpořeny v letošním roce konkrétně budou významné koncerty klasické hudby.

Pospíšil (TOP 09): Praha poskytne individuální dotace čtyřem významným kulturním počinům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil

„Mám velkou radost, že jsme mohli podpořit čtveřici koncertů, které proběhnou ještě tento rok. Tematicky se jedná o koncerty středoevropské hudby, která je, ač občas přehlížená, na světové špičce. Jsem tak rád, že vedle Bély Bartóka či Bohuslava Martinů zazní tóny i méně známých skladatelů zemí Visegrádského kvarteta,“ říká Jiří Pospíšil, náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast kultury.

Anketa

Je srovnání Petra Fialy s Milošem Jakešem přehnané?

3%
95%
hlasovalo: 22000 lidí

Mezi čtyři projekty, podpořené individuálními účelovými dotacemi v roce 2023, se řadí chystaný koncert klasické hudby, kde budou na programu díla slavných hudebních skladatelů Henryka Góreckého, Bohuslava Martinů, Bély Bartóka a Antonína Dvořáka, dále také uspěl koncert s uvedením pražské premiéry symfonického obrazu Návrat ztraceného syna hudebního skladatele Ivana Kurze, který v hlavním městě žije a tvoří. V rámci koncertu zazní i skladby Sylvie Bodorové, Eugena Suchoně či Stanislawa Maniuszka.

Dotace se dočká také připravovaný koncert klasické hudby, kde posluchači uslyší především skladby polských autorů, konkrétně Wojciecha Kilara a Krzysztofa Eugeniusze Pendereckeho, ale i díla skladatelů Jiřího Temla, Bély Bartóka a Alexandera Moyzese. A v neposlední řadě bude podpořen i projekt koncertního provedení stěžejního komorního díla Oliviera Messiaena s názvem Kvartet pro konec času v podání mladých špičkových interpretů.

Hlavní město poskytuje individuální dotace výjimečně a pouze za podmínek, že se jedná o mimořádný přínos pro Prahu, případně o podporu žadatele, postiženého tzv. vyšší mocí, a žádost obsahuje pádné zdůvodnění. Praha nyní tímto způsobem podpoří uskutečnění vybraných projektů v oblasti kultury celkovou částkou 180 000 korun.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

osobnosti ANO

Dobrý den, paní Dostálová, překvapil mě průzkum, podle kterého vás řada lidí nezná. Je pravdou, že já se o politiku dost zajímám a díky PL vás i znám. Ale napadá mě jedna věc, není chybou, že za ANO vystupují stále ti stejní? Babiš-Schillerová-Havlíček, občas vy nebo pan Nacher? Není potřeba, aby ge...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Bartoš: Vůle v České republice mít vlastnické bydlení je zakořeněná

23:07 Ministr Bartoš: Vůle v České republice mít vlastnické bydlení je zakořeněná

Projev na 23. schůzi Senátu ČR 17. dubna 2024 k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 211/2000 Sb.,…