Praha sobě dává Jiřímu Pospíšilovi na rezignaci 48 hodin

29.08.2023 11:17 | Tisková zpráva

Včerejší odhalení Deníku N potvrdilo, že Jiří Pospíšil organizoval korupci v Praze.

Praha sobě dává Jiřímu Pospíšilovi na rezignaci 48 hodin
Foto: redakce PL
Popisek: Praha sobě v akci

„Vyšlo najevo, že to byl právě Jiří Pospíšil, kdo zorganizoval klíčovou schůzku s mafiány v Itálii,“ komentuje zjištění Deníku N předseda PRAHY SOBĚ Jan Čižinský.

K tomu dodává Adam Scheinherr, na jehož trestní oznámení navázali policisté vyšetřováním Dozimetru: „Dlouholetý poradce Jiřího Pospíšila Jiří Fremr pak s mafiánskou skupinou Redla a Hlubučka na tuto schůzku navázal a tato skupina prokazatelně a pravidelně vydírala pražské dodavatele.“

„PRAHA SOBĚ proto vyzývá Jiřího Pospíšila, aby do 48 hodin rezignoval na všechny politické funkce. Takový člověk nemůže jako náměstek reprezentovat Prahu, ani jako europoslanec Českou republiku. Pokud nerezignuje sám, podnikneme další kroky,“ uzavírá Jan Čižinský.

Klíčová zjištění:

Anketa

Dovládne Fialova vláda do voleb 2025? Bez ohledu na vaše přání

11%
hlasovalo: 29585 lidí

  • Vyšetřovatelé Dozimetru jsou přesvědčeni, že zločinecká skupina kolem Michala Redla byla napojena nejen na STAN, ale i TOP 09. 
  • Z odposlechů i policejního sledování jasně plyne, že spojkou mezi Redlem a TOP 09 byl právě Jiří Fremr, dlouholetý asistent Jiřího Pospíšila. 
  • Před volbami 2018 podle zjištění Deníku N organizoval Jiří Pospíšil v Itálii schůzku s Petrem Gazdíkem a Stanislavem Polčákem, které se účastnili i Michal Redl a Jiří Fremr. 
  • Podnikatel Dovhomilja, spolupracující s policií, vyšetřovatelům sdělil, že měl existovat klíč, na základě kterého se zisk z korupčního jednání rozděloval mezi STAN a TOP 09. Tato dohoda se měla uzavřít právě na schůzce organizované Jiřím Pospíšilem v Itálii v roce 2018.
  • Skupina kolem Redla řešila financování TOP 09, podle odposlechů plánovala straně “naplnit měšec” pro komunální volby v roce 2022.

Článek Deníku N ZDE
Článek o schůzce v Itálii a o dělení peněz ZDE

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

svoboda slova

Cituji vás: ,,„Pak tu ale máme spoustu věcí označovaných za ‚dezinformační narativ‘ a podobně, kdy je zřejmé, že se toto označení používá jen jako zbraň proti politickým oponentům." Je zajímavé, že to říkáte zrovna vy, když tato vláda, kde je i ODS a ostatně hlavně sám Fiala dost často toto dělá a n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Pokud se prokáže, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskusePlankton , 29.08.2023 12:16:43
že peníze z korupce dostávaly i strany TOP a STAN, tak by je měli zakázat. Kolik kauz musí ještě prasknout, než to tuto zkorumpovanou vládu položí?

|  18 |  0

Další články z rubriky

Premiér Fiala: Stávající úprava je podle Ministerstva zdravotnictví vyhovující

17:17 Premiér Fiala: Stávající úprava je podle Ministerstva zdravotnictví vyhovující

Projev na 103. schůzi Poslanecké sněmovny 23. května 2024 – odpověď na interpelaci poslankyně Schill…