Premiér Babiš: Izrael se transformoval na start-up nation

20.02.2019 19:08 | Zprávy
autor: PV

Premiér Babiš jednal se zástupci podnikatelské a vědecké sféry o česko-izraelské spolupráci, navštívil i památník Jad Vašem

Premiér Babiš: Izrael se transformoval na start-up nation
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

Předseda vlády České republiky Andrej Babiš jednal ve středu 20. února 2019 s izraelskými zástupci podnikatelské a vědecké sféry o budoucím rozvoji vzájemné spolupráce v oblasti vědy a výzkumu.

Na pracovním obědě se zástupci izraelských podnikatelů a vědců představil premiér Babiš inovační strategii České republiky Czech Republic: The Country For The Future. Jednali mimo jiné o inovacích v oblasti vodohospodářství, tématice léčebného konopí, kybernetické bezpečnosti a digitalizaci státní správy. Jednání se zúčastnili místopředseda vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace Karel Havlíček, bývalá hlavní vědkyně Izraele Orna Berryová a další izraelští odborníci na danou problematiku.

Premiér Babiš také navštívil Památník hrdinů a obětí holokaustu Jad Vašem. Po pietním aktu ve Vzpomínkové síni připomněl principy tolerantního soužití všech lidí v kontrastu s hrůzami, které se v minulosti staly. Následovala prohlídka areálu a Památníku dětských obětí. Před odjezdem se český předseda vlády podepsal do pamětní knihy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Bc. Hubert Lang byl položen dotaz

K uprchlíkům

Tvrdíte, že naše ekonomické možnosti v souvislosti s pomocí uprchlíkům nejsou nekonečné. Podle bývalé vlády jsou pro nás ale uprchlíci ekonomickým přínosem. Je to tak nebo není?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nedvěd (SOCDEM): Venezuela? Trpká pachuť a žalostný stav české zahraniční politiky

12:13 Nedvěd (SOCDEM): Venezuela? Trpká pachuť a žalostný stav české zahraniční politiky

Útok Spojených států na Venezuelu pod nepřesvědčivou záminkou boje proti obchodování s drogami, kter…