Premiér Babiš: Konečně se potřebujeme zbavit zastaralé ruské techniky

24.11.2020 15:45

Předseda vlády Andrej Babiš vystoupil v úterý 24. listopadu 2020 na Velitelském shromáždění náčelníka Generálního štábu Armády ČR generála Aleše Opaty.

Premiér Babiš: Konečně se potřebujeme zbavit zastaralé ruské techniky
Foto: reprofoto: FCB Andreje Babiše
Popisek: Andrej Babiš.
reklama

Premiér poděkoval armádě za její nasazení během epidemie koronaviru a zdůraznil nutnost pokračovat v modernizačních projektech. Slavnostní zahájení Velitelského shromáždění se uskutečnilo za účasti prezidenta republiky Miloše Zemana, ministra obrany Lubomíra Metnara a zástupců velení AČR.

„Epidemie koronaviru nám všem radikálně změnila život i pohled na svět. Já bych chtěl strašně moc poděkovat armádě, protože právě ta nám zásadně pomohla v boji s epidemií. Armádě vděčíme za mobilní odběrové týmy, za pomoc v nemocnicích, pečovatelských zařízeních i pomoc s chytrou karanténou,“ uvedl premiér Babiš. Na jaře pomáhalo 3500 vojáků s ostrahou hranic. Nyní je v akci 900 vojáků, nejvíce z nich v nemocnicích a domovech sociální péče, celkem na 75 místech po celé republice.

Anketa

Získají koalice ODS/KDU-ČSL/TOP 09 a Piráti/STAN ve volbách sněmovní většinu?

13%
87%
hlasovalo: 12911 lidí

Premiér zmínit také nutnost pokračovat v modernizačních projektech. Od nástupu současné vlády byly uzavřeny smlouvy za 100 miliard korun – mimo jiné na nové vrtulníky, radary MADR, lehká obrněná vozidla nebo desítky tisíc českých útočných pušek. A v běhu jsou další tři důležité projekty na BVP, děla a protiletadlové komplety celkem za skoro 70 miliard.

„Konečně tady je první ministr, který se nebál významně investovat. Já jsem od svého nástupu do vlády vždy armádu podporoval. Rozpočet na příští rok, o který bojuju, je 85 miliard korun. To je o 100 procent víc než v roce 2014. Vnímám náš závazek vystavět těžkou brigádu. Čeká nás také debata o budoucím zajištění ochrany našeho vzdušného prostoru. Odmítám proto jakékoli snahy nenavyšovat rozpočet armády, my se konečně potřebujeme zbavit zastaralé ruské techniky,“ řekl Andrej Babiš.

Předseda vlády také požádal armádu o spolupráci na realizaci plánovaného testování antigenními testy. „Byl bych velice rád, abychom tuto výzvu zvládli do Vánoc, abychom umožnili všem našim občanům alespoň týden nebo 10 dnů před Vánoci se nechat dobrovolně a zdarma testovat antigenními testy. Je to důležité,“ zdůraznil Babiš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Hamáček: Policejní prezident Švejdar má mou plnou důvěru

21:12 Ministr Hamáček: Policejní prezident Švejdar má mou plnou důvěru

Vyjádření ministra vnitra Jana Hamáčka ke kauze „Bečva“.