Premiér Babiš: Praha má zájem získat 154 nemovitostí

12. 1. 2019 12:23

Premiér Andrej Babiš jednal v sídle vlády, Strakově akademii, s pražským primátorem Zdeňkem Hřibem. Tématem schůzky byly především investiční záměry v Praze.

Premiér Babiš: Praha má zájem získat 154 nemovitostí
Foto: screen: ČT24
Popisek: Andrej Babiš na tiskové konferenci.

Jednání o plánech na velké investiční akce v Praze se za vládu zúčastnili také ministryně financí Alena Schillerová, ministr dopravy Dan Ťok, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a ministr kultury Antonín Staněk, hlavní město reprezentovali vedle primátora i jeho náměstci. Přítomna byla také ředitelka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Kateřina Arajmu.

Na prvním setkání členů vlády s novým vedením hlavního města došlo k absolutní shodě ohledně dostavby Pražského okruhu. Jednání na toto téma budou podle předsedy vlády nadále pokračovat. Obě strany našly společnou řeč i v tématu železničního propojení centra města s Letištěm Václava Havla a Kladnem. Podle premiéra je potřeba tuto stavbu co nejdříve dokončit. Naopak i po této schůzce panují rozdílné názory vedení Prahy a předsedy vlády na záměr vystavět v pražských Letňanech nové vládní administrativní centrum. Obě strany ale projevily ochotu v jednáních dále pokračovat.

„Stěžejní debata byla o majetku. Praha má na stát požadavek na 154 nemovitostí a má zájem je získat. Pro nás je klíčový požadavek na administrativní centrum v Letňanech. Panu primátorovi uděláme prezentaci, kde mu tento projekt, který má vysokou návratnost a obrovské synergie, odprezentujeme,“ uvedl premiér.

Jako další téma se řešilo majetkové uspořádání v rámci českých nemocnic. Budovy nemocnic patří magistrátu, o jejich provoz se stará Ministerstvo zdravotnictví. Vedení Prahy přišlo se záměrem výstavby nové, moderní pražské nemocnice, kterou by primátor Hřib rád postavil v rámci rezidenční čtvrti v pražských Letňanech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Onderka (ČSSD): Musí se dařit ne jenom těm vyvoleným, ne jenom těm bohatým

19:24 Onderka (ČSSD): Musí se dařit ne jenom těm vyvoleným, ne jenom těm bohatým

Projev na 35. schůzi Poslanecké sněmovny 23. října 2019 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu …