Premiér Babiš: Řešením je změna systému obchodování s emisními povolenkami

13.02.2026 8:19 | Monitoring
autor: PV

Předseda vlády ČR Andrej Babiš se ve čtvrtek 12. února 2026 zúčastnil na belgickém zámku Alden Bielsen neformálního jednání Evropské rady.

Premiér Babiš: Řešením je změna systému obchodování s emisními povolenkami
Foto: screen ČT24
Popisek: Andrej Babiš před kamerami ČT v Belgii

Klíčovými tématy diskuse byly vysoké ceny energií a stagnující konkurenceschopnost EU a rovněž odstranění bariér na vnitřním trhu EU. Lídři diskutovali o tom, jak nastartovat hospodářský růst Evropské unie a vyslechli si prezentace Maria Draghiho a Enrica Letty, kteří pro Evropskou komisi v roce 2024 připravili podrobné zprávy o konkurenceschopnosti a vnitřním trhu. Předseda vlády zdůraznil, že hlavní příčinou problémů v oblasti konkurenceschopnosti jsou vysoké ceny energií a nepředvídatelné ceny emisních povolenek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

A jaký význam ta schůze kvůli sjezdu má?

Co na něm asi změní? Podle mě je to zbytečná ztráta čau stejně jako celá ta hysterie kolem. Proč se nevěnujete něčemu pro lidi podstatnějšímu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (SPD): Ceny domů za sedm let vzrostly o 131 %

22:14 Fiala (SPD): Ceny domů za sedm let vzrostly o 131 %

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k cenám bydlení.