Premiér Babiš: Taková důležitá funkce má být rozhodnuta novou vládou

09.08.2021 17:50 | Zprávy
autor: PV

Vláda Andreje Babiše rozhodla na mimořádném jednání v pondělí 9. srpna 2021 pověřit zastupováním na služebním místě ředitele Bezpečnostní informační služby Michala Koudelku.

Premiér Babiš: Taková důležitá funkce má být rozhodnuta novou vládou
Foto: Facebook
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Vláda pověřila Michala Koudelku zastupováním ředitele Bezpečnostní informační služby s účinností od 16. srpna 2021, a to do doby jmenování nového ředitele BIS. Toho by měla podle premiéra Andreje Babiše jmenovat až nová vláda vzešlá z říjnových parlamentních voleb.

„Myslíme si, že taková důležitá funkce má být rozhodnuta novou vládou, která získá důvěru občanů a Sněmovny. Je to mandát na pět let,“ uvedl předseda vlády s tím, že je to rozhodnutí celé vládní koalice. „Při hlasování nikdo nebyl proti, nikdo se nezdržel,“ konstatoval premiér Babiš.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
PhDr. Petr Sokol, Ph.D. byl položen dotaz

Legislativa

Proč je vůbec legislativně možné, aby nějaké zákony byly schvalovány bez debaty? Pochopil bych to třeba ve stavu nouze. Ale jinak? Proč s tím něco neuděláte? CO vím, tak se teď jednací řád měnil, proč ne i toto? Protože jestli je to praxe této vlády, jak kritizujete, proč s tím něco neuděláte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Ankara ukázala, jak daleko mají mediální scénáře k realitě

9:15 Vích (SPD): Ankara ukázala, jak daleko mají mediální scénáře k realitě

Článek 3 Washingtonské smlouvy musí být základem české obranné politiky.