Premiér Babiš se zúčastní Summitu zemí střední, východní a jihovýchodní Evropy a Číny

05.07.2018 9:37 | Zprávy
autor: PV

V sobotu 7. července 2018 navštíví předseda vlády ČR Andrej Babiš Sofii, kde se zúčastní setkání předsedů vlád států střední a východní Evropy a Čínské lidové republiky v rámci tzv. formátu 16+1.

Premiér Babiš se zúčastní Summitu zemí střední, východní a jihovýchodní Evropy a Číny
Foto: Daniela Černá
Popisek: Andrej Babiš

Premiér Andrej Babiš se dopoledne zúčastní slavnostního zahájení a plenárního zasedání premiérů všech 17 států. Po skončení jednání by měli státníci podepsat závěrečný dokument tzv. Sofijské směrnice/Sofia Guidelines. Dokument by měl konkretizovat formu a obsah spolupráce 16 zemí s Čínou na další období.

V plánu je také bilaterální setkání premiéra s čínským protějškem Li Kche-čchiangem, kde budou diskutovat především o ekonomické spolupráci a oboustranné podpoře vzájemných investic. Hovořit by měli také o nadcházejícím Šanghajském mezinárodním dovozním veletrhu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Imunita

Tvrdíte, jak imunita není fér. Souhlasím. Proč teda neusilujete o její zrušení? Nebo nevím o tom, že byste se o to jako vy nebo vaše strana kdy pokusili.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Gregorová (Piráti): Úplně vyhráno ještě není

14:07 Gregorová (Piráti): Úplně vyhráno ještě není

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k iniciativě My Voice, My Choice