Premiér Fiala: Naším společným cílem zůstává plné členství země v Evropské unii

17.10.2023 7:37 | Tisková zpráva

Premiér Fiala jednal s moldavskou prezidentkou Maiou Sanduovou

Premiér Fiala: Naším společným cílem zůstává plné členství země v Evropské unii
Foto: Repro ČT
Popisek: Premiér Petr Fiala na konferenci Česko na křižovatce

Předseda vlády ČR Petr Fiala se v pondělí 16. října setkal ve Strakově akademii s prezidentkou Moldavské republiky Maiou Sanduovou. Hlavními tématy jednání byly perspektiva členství Moldavska v Evropské unii, obranně-průmyslová spolupráce a možnosti spolupráce v oblasti energetiky. 

Premiér ocenil pokrok, kterého Moldavská republika dosáhla při provádění reforem souvisejících s ambicemi země na vstup do EU. „Česko podporuje postupné prohlubování integrace Moldavska do vnitřního trhu EU, včetně oblasti roamingu. Naším společným cílem však zůstává plné členství země v Evropské unii. Během procesu vyjednávání o členství jsme připraveni Moldavsko podpořit i sdílením našich zkušeností s procesy a implementací pravidel EU do právního systému,“ uvedl premiér Fiala.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

bez urážky - neměl by se nějaký psychiatr na tohoto člověka podívat ?, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusecharl , 17.10.2023 8:34:16
ekonomika čr v rozvratu , dozimetr a další skandály slepence hýbou zemí , vláda s nejnižší důvěrou veřejnosti v historii země , nejméně oblíbený premiér na světě !!! A ten diletant řeší nejmenší ekonomiku v evropě s 3 200 000 obyvateli ???

|  6 |  0

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo!): Dovolte mi vyjádřit soustrast Danuši Nerudové

6:03 Dostál (Stačilo!): Dovolte mi vyjádřit soustrast Danuši Nerudové

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k "utrpení" Danuše Nerudové za minulého režimu