Premiér Fiala slavnostně otevřel Vysočina Arenu

30.01.2024 13:09 | Tisková zpráva

Zmodernizovanou Vysočina Arenu, do které se za pár týdnů vrátí po jedenácti letech mistrovství světa v biatlonu, znovuotevřel v pondělí 29. ledna 2024 premiér Petr Fiala.

Premiér Fiala slavnostně otevřel Vysočina Arenu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Fiala

Zmodernizovanou Vysočina Arenu, do které se za pár týdnů vrátí po jedenácti letech mistrovství světa v biatlonu, znovuotevřel v pondělí 29. ledna 2024 premiér Petr Fiala společně s hejtmanem Vysočiny Vítězslavem Schrekem, předsedou Národní sportovní agentury Ondřejem Šebkem, prezidentem Českého svazu biatlonu Jiřím Hamzou, starostou Nového Města na Moravě Michalem Šmardou a dalšími.

Anketa

Je Petr Pavel dobrým prezidentem?

2%
96%
hlasovalo: 26252 lidí

Rekonstrukce Vysočina Areny se dotkla v podstatě celého areálu, tratí, zázemí i použitých technologií, které od roku 2013 už zastaraly. Finančně se na rekonstrukci podílely především Národní sportovní agentura a Kraj Vysočina, ale také Český svaz biatlonu, který celý projekt koordinoval. Celkové výdaje investiční akce činily cca 486 milionů korun.

„Chtěl bych poděkovat všem, kteří se podíleli na rekonstrukci tohoto areálu. Jednou z motivací k rekonstrukci byly i požadavky mezinárodních sportovních federací, které bylo třeba splnit, aby se tu mohly pořádat nejvyšší soutěže, jako je právě blížící se MS v biatlonu. Přál bych nám všem, aby nový areál byl svědkem nějakých medailí pro Českou republiku, a samozřejmě také, aby z něj měli radost čeští občané, kteří se budou dívat na sportovní akce v zimních nebo letních měsících. Ať nám všem dobře slouží,“ popřál Fiala.

Ještě před otevřením Vysočina Areny, navštívil předseda vlády rodinnou Farmu Konvalinka, která ekologicky hospodaří zhruba na 90 hektarech půdy v CHKO Žďárské vrchy a chová zhruba sto kusů masného skotu plemene Parthenaise, který pochází z Francie. Právě zde se také sešel se zástupci Asociace soukromého zemědělství. Společně jednali o změnách a potřebách malých zemědělců v ČR.

„Když jsme přišli do vlády, byla jedním z velkých témat podpora malých a středních zemědělců. V minulosti byly zvýhodňovány zejména velké agrokoncerny. My jsme se ale rozhodli podmínky narovnat tak, aby byly spravedlivé. Mimo jiné jsem se bavil s Asociací soukromého zemědělství o tom, jak nové podmínky pomáhají menším farmám a co ještě jako vláda můžeme udělat,“ dodal premiér.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

životní úroveň

Dobrý den, pane Juchelko. Zajímá mě jedna věc. máte nějaký plán, jak zvýšit životní úroveň občanů ČR?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hašek (PRO): Několikátý fatální přešlap naprosto zbytečného ministra

14:07 Hašek (PRO): Několikátý fatální přešlap naprosto zbytečného ministra

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na prohlášení ministra Dvořáka v Partii Terezie Tománko…