Lídři EU budou ve čtvrtek 18. prosince projednávat návrh Evropské komise na podporu investic. Tzv. Investiční plán pro Evropu představil předseda Evropské komise Jean Claude Juncker koncem listopadu a jeho cílem je oživit investiční a hospodářskou aktivitu osmadvacítky v době doznívající hospodářské krize.
Česká vláda ambiciózní iniciativu vítá a je připravena ji podpořit, protože prioritní oblasti návrhu se shodují s investičními cíli kabinetu premiéra Bohuslava Sobotky. Jde například o dopravní a energetickou infrastrukturu či oblast digitální ekonomiky. Pro Českou republiku je nicméně důležité, aby nezastupitelnou roli v investiční aktivitě hrála kohezní politika, jejíž zdroje by se měly doplňovat s investičními.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Vlada.cz