Premiér Sobotka: Navrhnu odvolání Marcela Chládka z funkce ministra školství

28.05.2015 22:24

Vyjádření předsedy vlády Bohuslava Sobotky k nařčením na adresu ministra Marcela Chládka.

Premiér Sobotka: Navrhnu odvolání Marcela  Chládka z funkce ministra  školství
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Pokládám  Marcela  Chládka  za  nejlepšího  ministra školství za posledních deset let, z mého pohledu předsedy ČSSD ale přestal splňovat přísné nároky, které spojuji s tím, když sociální demokrat vykonává vysokou ústavní funkci člena vlády.

I  když deník Mf Dnes nelze považovat za nezávislé médium, vzhledem k tomu, že patří aktivnímu politikovi, kterým je předseda hnutí ANO Andrej Babiš, a tyto  noviny  tak  mohou  být  velmi  snadno  využity  k  vedení  politicky motivovaných kampaní, nebudu zveřejněné informace zlehčovat.

Respektuji  fakt,  že  při  našem dnešním rozhovoru ministr Chládek nařčení publikovaná  v  Mf  Dnes odmítl jako nepravdivá, chce se proti nim bránit a svou rezignaci by vnímal jako jakési „přiznání viny“.

Současně nechci, aby zveřejněnými podezřeními vůči chování ministra Chládka a  diskusí  o nich bylo jakkoliv zatíženo fungování ministerstva školství a práce  sociální  demokracie  ve  vládě.  V  nejbližších dnech proto navrhnu odvolání  Marcela  Chládka  z  funkce  ministra  školství a budu se zabývat výběrem jeho nástupce za ČSSD.

Děkuji  Marcelovi  Chládkovi  za  velký  kus  práce, který v náročné funkci ministra  školství  udělal  pro  potřebné změny v našem školství, zrychlení čerpání   peněz  z  evropských  fondů,  pro  zlepšení  transparentnosti  ve financování  sportu  nebo  pro  posílení společenského postavení pedagogů a zlepšení odměňování všech pracovníků ve školství.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtmanka Stráská udělila třináct plaket za péči o válečné hroby

16:41 Hejtmanka Stráská udělila třináct plaket za péči o válečné hroby

Celkem 13 plaket, coby ocenění za péči o válečné hroby a pamětní místa na jihu Čech, předala hejtman…