Premiér Sobotka: Německo je pro nás důležité. S kancléřkou budu jednat o budoucnosti Evropy

19.08.2016 16:48

Na pozvání předsedy vlády Bohuslava Sobotky navštíví ve čtvrtek 25. srpna 2016 spolková kancléřka Spolkové republiky Německo Angela Merkelová Českou republiku. Hlavními tématy jednání budou budoucnost Evropské unie, pokračování v Česko-německém strategickém dialogu a spolupráce v oblasti vědy, výzkumu a moderních technologií.

Premiér Sobotka: Německo je pro nás důležité. S kancléřkou budu jednat o budoucnosti Evropy
Foto: Partie FTV PRIMA
Popisek: Bohuslav Sobotka na Primě
reklama

Dalším tématem společného jednání kancléřky Angely Merkelové a předsedy vlády Bohuslava Sobotky bude modernizace dopravní infrastruktury, která propojuje obě země, či spolupráce v bezpečnostních otázkách.

„Mou dlouhodobou prioritou jsou dobré vztahy ve střední Evropě a spojenectví s našimi sousedy. Německo kromě toho, že je důležitým členem EU a NATO, je navíc náš významný obchodní partner. Z těchto všech důvodů je návštěva německé kancléřky v Praze důležitá. S Německem máme dnes velmi dobré a intenzivní vztahy, i když se naše názory mohou v některých oblastech, jako je třeba přístup k migraci, lišit.

S kancléřkou Merkelovou budu jednat o budoucnosti Evropy, o tom jak získat větší podporu občanů pro projekt evropské integrace. Představím jí českou prioritu, kterou je Evropa garantující svým občanům bezpečí a prosperitu. Budeme rovněž jednat o společných projektech, k těm nejdůležitějším patří rychlodráha mezi Prahou, Drážďanami  a Berlínem. Důležitým tématem bude také spolupráce v oblasti vědy, výzkumu a digitalizace průmyslu,“ uvedl premiér Bohuslav Sobotka.

Součástí programu oficiální návštěvy kancléřky Merkelové v ČR bude také společná návštěva Českého vysokého učení technického, kde se kancléřka a premiér setkají s představiteli českých a německých výzkumných institucí a firem podílejících se na česko-německé spolupráci v oblasti aplikovaného výzkumu a digitalizace průmyslu.

Programu se zúčastní také místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek, ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek, ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a ministr kultury Daniel Herman.

Spolková kancléřka bude rovněž přijata prezidentem České republiky Milošem Zemanem.

Angela Merkelová přijíždí do ČR po čtyřech letech, její poslední návštěva se uskutečnila v březnu 2012. Premiér Sobotka kancléřku do ČR pozval během své pracovní návštěvy Spolkové republiky Německo v květnu 2015.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pražská ČSSD podpořila Janu Maláčovou na lídra kandidátky do sněmovny

20:41 Pražská ČSSD podpořila Janu Maláčovou na lídra kandidátky do sněmovny

Krajská konference pražské ČSSD navrhla přesvědčivou většinou 65 % hlasů Janu Maláčovou na lídra kan…