Premiér Sobotka: Referendum splnilo svůj účel - oživení vnitrostranického života

10.08.2014 14:44

Vnitrostranické referendum sociální demokracie, s jehož vyhodnocováním započala Ústřední komise pro referendum ve středu ráno, ukazují značný zájem členské základny o hlasování. Podle prvních informací dosáhla účast 52,19 procent, což v absolutních číslech znamená přesně 11 783 hlasů. Odesláno bylo celkem 22 577 obálek.

Premiér Sobotka: Referendum splnilo svůj účel - oživení vnitrostranického života
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka

„Jsem velmi rád, že vnitrostranické referendum splnilo jeden ze svých hlavních účelů – tedy oživení vnitrostranického života. Účast přes 52 procent považuji za velký úspěch, který vyjadřuje zájem našich členů podílet se na modernizaci a prohloubení demokratických principů naší strany. Velmi se těším na konečné výsledky referenda, “ sdělil předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

Sledované vnitrostranické referendum bylo vyhlášeno na základě rozhodnutí Ústředního výkonného výboru z 14. června letošního roku. Členové odpovídali na tři důležité otázky ze života strany, které se týkají stručně řečeno možnosti schvalovat kandidátky pro všechny členy strany, zastoupení žen na kandidátkách a kumulace veřejných funkcí.

Konečné výsledky historicky prvního korespondenčního referenda sociální demokracie oznámí čelní představitelé strany spolu s předsedkyní Ústřední komise pro referendum dnes v 18:30 hodin na tiskové konferenci v Lidovém domě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Vlada.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mánek (ANO): Desátá Křehká krása v Jablonci bude

20:33 Mánek (ANO): Desátá Křehká krása v Jablonci bude

Intenzivní deště zasáhly Jablonec nad Nisou v noci ze 14. na 15. července. Ve městě spadlo během tří…