Premiér Sobotka: Referendum splnilo svůj účel - oživení vnitrostranického života

10.08.2014 14:44 | Zprávy
autor: Vlada.cz

Vnitrostranické referendum sociální demokracie, s jehož vyhodnocováním započala Ústřední komise pro referendum ve středu ráno, ukazují značný zájem členské základny o hlasování. Podle prvních informací dosáhla účast 52,19 procent, což v absolutních číslech znamená přesně 11 783 hlasů. Odesláno bylo celkem 22 577 obálek.

Premiér Sobotka: Referendum splnilo svůj účel - oživení vnitrostranického života
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka

„Jsem velmi rád, že vnitrostranické referendum splnilo jeden ze svých hlavních účelů – tedy oživení vnitrostranického života. Účast přes 52 procent považuji za velký úspěch, který vyjadřuje zájem našich členů podílet se na modernizaci a prohloubení demokratických principů naší strany. Velmi se těším na konečné výsledky referenda, “ sdělil předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

Sledované vnitrostranické referendum bylo vyhlášeno na základě rozhodnutí Ústředního výkonného výboru z 14. června letošního roku. Členové odpovídali na tři důležité otázky ze života strany, které se týkají stručně řečeno možnosti schvalovat kandidátky pro všechny členy strany, zastoupení žen na kandidátkách a kumulace veřejných funkcí.

Konečné výsledky historicky prvního korespondenčního referenda sociální demokracie oznámí čelní představitelé strany spolu s předsedkyní Ústřední komise pro referendum dnes v 18:30 hodin na tiskové konferenci v Lidovém domě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo): Co je tohle za argument, ústavní soudci?

13:02 Dostál (Stačilo): Co je tohle za argument, ústavní soudci?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.