Premiér Sobotka: Také v červenci byla nezaměstnanost rekordně nízká

8. 8. 2017 13:30

Červencové údaje o počtu nezaměstnaných v ČR potvrzují, že česká ekonomika prožívá za naší vlády jedno z nejúspěšnějších období v novodobé historii.

Premiér Sobotka: Také v červenci byla nezaměstnanost rekordně nízká
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér České republiky Bohuslav Sobotka
reklama

303 074 uchazečů o zaměstnání, které evidoval ke konci měsíce Úřad práce, je při srovnání stejného ročního období nejlepším výsledkem od roku 1997. Meziměsíčně sice nezaměstnanost stoupla o desetinu na 4,1 procenta, ale meziročně máme o bezmála 89 600 nezaměstnaných méně, což je jistě velmi dobrá zpráva. Opět jsme v tomto ohledu podle dostupných dat potvrdili roli lídra v celé EU.

Vývoj na pracovním trhu aktuálně odpovídá jak dlouhodobé situaci, tak ročnímu období. Trh práce ovlivňuje především růst české ekonomiky, průmyslové výroby a sezonní práce, které jsou v plném proudu zejména ve stavebnictví, lesnictví, zemědělství a cestovním ruchu.

Velmi pozitivní zprávou také je, že se meziměsíčně i meziročně opět zvýšil počet volných pracovních míst. Zaměstnavatelé v červenci nabízeli prostřednictvím Úřadu práce ČR 188 066 míst, což je o 4 566 více než v červnu a o 52 308 více než před rokem. Pozitivní je, že se daří vytvářet i pracovní příležitosti pro osoby se zdravotním postižením. Aktuálně jich je v nabídce téměř 13 tisíc.

Je to důkaz, že naše vláda udělala řadu efektivních kroků v podpoře zaměstnanosti, v podpoře ekonomického růstu. Z dobré ekonomické situace naší země musí těžit především její občané. Proto budeme i nadále prosazovat další zvýšení minimální mzdy i růst platů ve veřejném sektoru tak, abychom pokračovali v trendu započatém před třemi lety a promítali výsledky ekonomického růstu do odpovídajících příjmů lidí a nárůstu spotřeby domácností. Zvýšení platů všech zaměstnanců veřejného sektoru a růst investic jsou mé hlavní priority při sestavování státního rozpočtu na rok 2018.

Bohuslav Sobotka, předseda vlády ČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šlachta (Přísaha): Vláda v nouzovému stavu provedla šílené věci. Prověřit, všechno

22:33 Šlachta (Přísaha): Vláda v nouzovému stavu provedla šílené věci. Prověřit, všechno

Komentář na facebookovém profilu k prověření státních zakázek, které proběhly během nouzových stavů.