Premiér Sobotka: Zvládnutí digitální agendy je klíčové pro náš průmysl a pracovní místa

30.03.2017 19:15

Premiér Bohuslav Sobotka se rozhodl vybrat do funkce koordinátora digitální agendy ČR Ondřeje Malého. Ten by měl nahradit Tomáše Prouzu, který k 31. březnu 2017 v této funkci končí.

Premiér Sobotka: Zvládnutí digitální agendy je klíčové pro náš průmysl a pracovní místa
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka na volebním sjezdu v Brně

Předseda vlády chce předložit nominaci Malého na jednání vlády během měsíce dubna.

„Je pro mě důležité, aby práce na rozvoji a podpoře digitální agendy a digitální ekonomiky v ČR pokračovaly minimálně ve stejně vysokém tempu, jaké nastavil dosavadní koordinátor Tomáš Prouza. Dobré zvládnutí digitální agendy je klíčové pro náš průmysl, ekonomický růst, pracovní místa i budoucí konkurenceschopnost. Do funkce jsem se rozhodl navrhnout Ondřeje Malého, který má i díky svému dlouholetému působení v ČTÚ potřebné zkušenosti z oblasti digitální ekonomiky a znalosti v rámci oboru. Očekávám od něho silný tah na branku, dobrou komunikaci s ministerstvy i se sociálními partnery,“ uvedl předseda vlády Bohuslav Sobotka.

„Nabídky pana premiéra si velmi vážím. Za prioritu považuji odstranění překážek v budování kvalitní internetové infrastruktury, rozvoj e-governmentu především v oblasti služeb pro občany a přípravu státní i soukromé sféry na nová evropská nařízení v čele s ochranou osobních údajů. Pro tato zásadní témata budu hledat shodu napříč politickým spektrem a resorty a těším se samozřejmě i na spolupráci se soukromou a neziskovou sférou," dodává Ondřej Malý.

Vláda Bohuslava Sobotky se tématu digitální agendy věnuje už od svého nástupu v roce 2014, kdy se k této problematice přihlásila také v programovém prohlášení. Digitální agenda zasahuje do působení všech ministerstev a zároveň má velký dopad na konkurenceschopnost a hospodářský růst.

Vláda proto v květnu minulého roku rozhodla o zřízení centrální autority a to funkce koordinátora digitální agendy v České republice. Jeho úkolem je především sladit vládní aktivity na podporu digitální ekonomiky a digitalizace veřejné správy, zajišťovat komunikaci mezi ministerstvy a dalšími ústředními orgány státní správy a také spolupracovat s hospodářskými a sociálními partnery.Ondřej Malý se dlouhodobě věnuje oblasti telekomunikací a IT, nejprve jako redaktor deníků Lidové noviny a Hospodářské noviny, posledních 5 let působil jako člen Rady Českého telekomunikačního úřadu.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Párování.

Probíhá párování koalice a opozice? Pokud ano, nejsou potom "obstrukce" jen divadlem pro voliče a opozice to koalici hodně usnadňuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Klán (KSČM): Prezident, který nebyl nikým zvolen

6:03 Klán (KSČM): Prezident, který nebyl nikým zvolen

Ukrajinskému prezidentovi V. Zelenskému, který byl tamním prezidentem zvolen v roce 2019, vypršel ma…