Premiér Sobotka navštívil První brněnskou strojírnu ve Velké Bíteši a policejní služebnu ve Velkém Meziříčí

04.07.2015 12:32

Předseda vlády Bohuslav Sobotka v pátek 3. července 2015 navštívil společně s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem První brněnskou strojírnu ve Velké Bíteši. Odpoledne si pak premiér Sobotka v rámci chystaného projektu společných služeben Policie ČR a Městské policie prohlédl služebnu ve Velkém Meziříčí.

Premiér Sobotka navštívil První brněnskou strojírnu ve Velké Bíteši a policejní služebnu ve Velkém Meziříčí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka

Premiér Sobotka a ministr Mládek v První brněnské strojírně jednali s vedením společnosti, prohlédli si zkušebnu letecké techniky a divizi přesného lití, kde v rámci slavnostního spuštění rozšířeného provozu zahájili činnost modernizované slévárny.

První brněnská strojírna ve Velké Bíteši podniká v oboru přesného strojírenství, a to především jako výrobce turbínových vysokootáčkových strojů pro letectví, energetiku a dopravní průmysl.

Společnost je významným exportérem, který 80 % své produkce vyváží na zahraniční trhy ve Spojených státech, Rusku i v Evropě. Je ale také významným zaměstnavatelem, který se velkou měrou podílí na podpoře zaměstnanosti v regionu.

V odpoledních hodinách navštívil předseda vlády Bohuslav Sobotka také policejní služebnu ve Velkém Meziříčí, a to v rámci připravovaného projektu společných služeben Policie ČR a Městské policie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Černochová (ODS): Voják není totéž co policista

22:21 Černochová (ODS): Voják není totéž co policista

Komentář na facebookovém profilu k vysílání vojáků