Premiér Sobotka přijal nového velvyslance USA v ČR Stephena B. Kinga

11.12.2017 14:30

V pondělí 11. prosince 2017 přijal předseda vlády Bohuslav Sobotka ve Strakově akademii nově jmenovaného velvyslance USA v České republice Stephena B. Kinga. Pro premiéra Sobotku to bylo poslední přijetí zahraničního představitele ve funkci předsedy vlády.

Premiér Sobotka přijal nového velvyslance USA v ČR Stephena B. Kinga
Foto: Daniela Černá
Popisek: Bývalý premiér Bohuslav Sobotka

Předseda vlády Bohuslav Sobotka jednal s americkým velvyslancem Stephenem B. Kingem především o připravovaných oslavách 100. výročí od vzniku nezávislého Československa, které si Česká republika připomene v roce 2018. Zásadní podíl na založení samostatného státu měla nejen tehdejší administrativa USA pod vedením prezidenta Woodrowa Wilsona, ale také komunita českých a slovenských krajanů žijících ve Spojených státech amerických.

Dalšími tématy bylo mimo jiné zhodnocení česko-americké spolupráce, především pak v oblasti obrany a bezpečnosti a ekonomické spolupráce. V roce 2016 dosáhl vzájemný obrat zahraničního obchodu mezi ČR a USA 6,8 miliard dolarů. Americké firmy investují v ČR do téměř 200 projektů a zaměstnávají zde více než 40 tisíc lidí.

Premiér Sobotka a velvyslanec King se věnovali také aktuálním mezinárodním otázkám. Nový velvyslanec Stephen B. King předal své pověřovací listiny do rukou prezidenta republiky Miloše Zemana dne 6. prosince 2017.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petrík (Svobodní): Unijní dotace nejsou žádné dobro

9:17 Petrík (Svobodní): Unijní dotace nejsou žádné dobro

Mluví se o tom, jestli dotace jsou dotace z Unie dobro nebo zlo. Samozřejmě nenapíšu nic nového, ale…