Předseda vlády Bohuslav Sobotka jednal s americkým velvyslancem Stephenem B. Kingem především o připravovaných oslavách 100. výročí od vzniku nezávislého Československa, které si Česká republika připomene v roce 2018. Zásadní podíl na založení samostatného státu měla nejen tehdejší administrativa USA pod vedením prezidenta Woodrowa Wilsona, ale také komunita českých a slovenských krajanů žijících ve Spojených státech amerických.
Dalšími tématy bylo mimo jiné zhodnocení česko-americké spolupráce, především pak v oblasti obrany a bezpečnosti a ekonomické spolupráce. V roce 2016 dosáhl vzájemný obrat zahraničního obchodu mezi ČR a USA 6,8 miliard dolarů. Americké firmy investují v ČR do téměř 200 projektů a zaměstnávají zde více než 40 tisíc lidí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
premiér , Sobotka , USA , velvyslanec , King
autor: PV
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

18:02 Rajchl (PRO): Pokud uspějeme, od totalitního kyjevského režimu se distancujeme
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Ukrajině.
- 16:14 Schillerová (ANO): Moc v ČR mají lobbisté bank, zbrojařů a energetických gigantů, ne Fiala
- 14:12 Turoňová (Stačilo!): Na Krétu a Gavdos se valí tisíce migrantů
- 12:17 Senátor Hraba: TOP 09 se asi zdá, že mají zbytečně moc voličů
- 10:17 Šťastný (PRO): Když stát rabuje obce
- 8:14 Senátor Hájek: Leyenová. Sebereflexe = 0. Sebevědomí = 100