Předseda vlády Bohuslav Sobotka jednal s americkým velvyslancem Stephenem B. Kingem především o připravovaných oslavách 100. výročí od vzniku nezávislého Československa, které si Česká republika připomene v roce 2018. Zásadní podíl na založení samostatného státu měla nejen tehdejší administrativa USA pod vedením prezidenta Woodrowa Wilsona, ale také komunita českých a slovenských krajanů žijících ve Spojených státech amerických.
Dalšími tématy bylo mimo jiné zhodnocení česko-americké spolupráce, především pak v oblasti obrany a bezpečnosti a ekonomické spolupráce. V roce 2016 dosáhl vzájemný obrat zahraničního obchodu mezi ČR a USA 6,8 miliard dolarů. Americké firmy investují v ČR do téměř 200 projektů a zaměstnávají zde více než 40 tisíc lidí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
premiér , Sobotka , USA , velvyslanec , King
autor: PV
Já tomu vašemu komentáři úplně nerozumím
Píšete v něm, že Ukrajinci v zástupné válce USA proti Rusku obětovali statisíce mužů a ztratili budoucnost země. Myslíte, že Ukrajinci měli nějak na výběr, když je Rusko napadlo? Co jiného mohou dělat, než se bránit? Neztratili by budoucnost země, právě, kdyby se nebránili? A ještě, co bychom teda p...
Další články z rubriky

19:03 Levice: Bydlení je právo – ne investice
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k bydlení.
- 18:02 Ministr Rakušan: Pane Turku, teď máte možnost dostát své image chlapa
- 17:03 Štěpánek (Trikolora): Proč došlo k blackoutu?
- 16:04 Kavij (KSČM): Pavlovi krev na jeho rukou nevadí
- 15:05 Ministr Výborný: Rozhovory s vámi jsou pro mě nesmírně důležité
- 14:02 Niedermayer (TOP 09): Babiš lže a šíří konspirace