Prezident Zeman: Měli bychom být jednotní v podpoře Polska a Maďarska ve věci sporu s Evropskou komisí

10.12.2020 8:00 | Zprávy
autor: PV

Projev prezidenta republiky při tiskovém brífinku po setkání s polským prezidentem

Prezident Zeman: Měli bychom být jednotní v podpoře Polska a Maďarska ve věci sporu s Evropskou komisí
Foto: Hana Brožková
Popisek: Český prezident Miloš Zeman

Vážený pane prezidente Polské republiky, milý Andrzeji, dámy a pánové, 

seznámil jsem se se stanoviskem pana prezidenta Dudy ve věci sporu, který probíhá ohledně takzvaného ustanovení o porušování právního státu a jeho podmiňování ekonomickými otázkami.

Chtěl bych úvodem předeslat, že si velice vážím hodnot Visegrádské skupiny a že považuji za nutné, aby se tyto hodnoty projevovaly i v dobách složitých. Visegrádská skupina právě tím, že byla jednotná, dosáhla úspěchu v odporu proti rozmisťování ilegálních migrantů. Dnes bychom měli být stejně jednotní v podpoře Polska, ale i Maďarska ve věci sporu s Evropskou komisí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Grónsko

Pane premiére, jaký je podle vás skutečný důvod proč chce USA Grónsko? Myslíte, že se o Grónsko bojí, že by na něj Rusko zaútočilo raketami, o kterých jste mluvil? Nebo se snad bojí Ruska? Pochybuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zelení: MERCOSUR = volný obchod, vysoká rizika

22:01 Zelení: MERCOSUR = volný obchod, vysoká rizika

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k obchodní dohodě EU–MERCOSUR