Prezident Zeman: Politik je jako herec – oba mají rádi plné sály. To se splnilo

28. 1. 2016 5:29

Projev prezidenta republiky při tiskové konferenci k ukončení návštěvy Jihomoravského kraje 27. ledna 2016:

Prezident Zeman: Politik je jako herec – oba mají rádi plné sály. To se splnilo
Foto: Hanka Brožková
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Dobrý den, dámy a pánové, vážený pane hejtmane,

opět jsem se přesvědčil, proč vedete žebříček nejoblíbenějších hejtmanů v České republice. Chtěl bych Vám k tomu ještě jednou blahopřát a chtěl bych Vám poděkovat, nejenom Vám, ale celému Vašemu týmu, za skvělou organizaci mé letošní návštěvy.

Pan hejtman řekl mnohé, já bych jenom doplnil, že standartní součástí mých krajských návštěv je setkání s poslanci a senátory za příslušný kraj, které bylo velmi zajímavé. Setkání s podnikateli, u nichž jsem viděl optimismus, a to je vždycky dobře, ale také setkání s firmami, ať už to bylo ČKD Blansko, ať už to byl LIKO-S, ať už to byl Adast Adamov, kde jsme získali opravdu cenný dar, nový stojan asi za čtyři sta tisíc korun pro Pražský hrad. A zvláště bych zmínil firmu LIKO-S, protože to je rodinná firma baťovského typu, jak sama sebe právem označuje. Firma, kde se zaměstnancům neříká zaměstnanci, ale spolupracovníci, a co je ještě důležitější, je to firma, kde se zaměstnanci skutečně podílejí na zisku.

Jak už řekl pan hejtman, podstatnou součástí mé návštěvy bylo setkání s občany. Chtěl bych poděkovat všem, kdo se těchto setkání zúčastnili za až neuvěřitelně přátelskou atmosféru, a víte, politici jsou jako herci, oba mají rádi plné sály. Takže i to se splnilo.

A závěrem, a to jsem poprosil pana hejtmana, aby mně toto téma ponechal, bych chtěl z několika důvodů ocenit otevření hospice ve městě Újezd u Brna, protože tento hospic byl vybudován za neuvěřitelně krátkou dobu jednoho roku. Jak říkal jeden bývalý politik, kdo to má. A stál pana hejtmana sto sedmdesát milionů korun, a já bych mu chtěl osobně poděkovat před vámi, protože vím, jak těžko se peníze vydávají, vím, kolik je o ně uchazečů, a o to víc si vážím toho, že se podařilo tento hospic pro zhruba sto klientů vybojovat, protože máme se starat o děti, máme se starat o staré a nemocné lidi, ale trochu jsme zapomněli na zvláštní, takzvanou paliativní péči. To znamená péči, která už nás sice vede k nutné smrti, ale zabraňuje nenutné bolesti. Ještě jednou, Michale, za tento největší investorský počin Jihomoravského kraje v tomto, vlastně minulém, roce bych Ti chtěl ze srdce poděkovat. Takže věřím, že až se sem za rok vrátím, setkám se opět se svými přáteli, a věřím, že v krajských volbách, jejichž termín skutečně určím na říjen, zvítězí ti nejlepší. To znamená, ne ti, kdo hodně slibují, ale ti, za nimiž je skutečně vykonaná práce.

Děkuji Vám za Vaši pozornost.

Miloš Zeman, prezident České republiky, Mikulov, 27. ledna 2016

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skopeček (ODS): Považuju za neuvěřitelné naložit podnikům další administrativu

22:55 Skopeček (ODS): Považuju za neuvěřitelné naložit podnikům další administrativu

Projev na 88. schůzi Poslanecké sněmovny dne 26. února 2021 k informacím vlády o mimořádném příspěvk…