Vážený pane hejtmane, dámy a pánové,
přeji vám dobrý den. Pan hejtman řekl téměř vše podstatné, ale já bych mu chtěl úvodem velice poděkovat za skvělou práci jeho týmu a jeho osobně, protože organizace byla perfektní a nemáme co vytknout.
Doplnil bych pana hejtmana spíše tím, že jsme měli i zajímavé setkání s poslanci a senátory za Královéhradecký kraj a že tady byl mimo jiné i europoslanec Tomáš Zdechovský, který přišel se zajímavým impulzem týkajícím se právě té zmíněné EIA, to znamená, že určité lobování příslušných ministrů v Bruselu by mohlo vést k pozitivním výsledkům z hlediska udělení několika výjimek, včetně dálnice D11. Já jsem si nechal udělat analýzu od Ředitelství silnic a dálnic, takže tam už jsou naprosto přesné rozpočty, naprosto přesné harmonogramy a jediné co zbývá, je právě ta ona nešťastná nová, nikoli stará, ale nová EIA.
Setkal jsem se a mluvil na toto téma nedávno i s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Poláci už jsou třicet kilometrů od hranic, to znamená, že zatímco dříve tomu bylo naopak, tak teď je situace na naší straně daleko, daleko komplikovanější.
Mimochodem, když už mluvíme o prezidentech včetně čínského prezidenta, setkal jsem se ze strany některých lehce mentálně zaostalých novinářů s názorem, že za mnou nikdo nejezdí. Chtěl bych proto konstatovat, že v posledním měsíci, nebo šesti nedělích, jsem přijal nebo přijmu šest prezidentů. Počínaje tedy již zmíněným polským prezidentem, makedonským prezidentem, slovinským prezidentem, čínským prezidentem, příští týden se uskuteční návštěva černohorského prezidenta a přespříští týden návštěva mého dlouholetého přítele rakouského prezidenta Heinze Fischera. A to nepočítám marockého krále.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Mobily ve školách
Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...
Další články z rubriky
15:01 Rakušan (STAN): Zákon o státní službě je legislativní paskvil
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…
- 14:01 Dostál (Stačilo): Tak tepny prý na 100 %
- 13:02 Niedermayer (TOP 09): Motorista Macinka situaci vyhrotil
- 12:04 Berkovcová (ANO): V4 je zpět. Česko, Polsko, Slovensko a Maďarsko
- 11:05 Rozvoral (SPD): Díky krokům vlády s účastí SPD klesá inflace!
- 10:02 Válek (TOP 09): Tohle vládní koalici neprojde


