Primátor Bělica: V Havířově-Podlesí přibylo parkovacích míst

16.02.2020 15:54

Nové parkoviště za necelých 6 milionů korun vzniklo v Havířově-Podlesí u obytného domu na ulici Studentská. Stavba byla zahájena na konci září 2019 na základě jednání s vlastníky bytových jednotek a odborem životního prostředí.

Primátor Bělica: V Havířově-Podlesí přibylo parkovacích míst
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

Parkoviště bylo vystavěno tak, aby alej na ulici Studentská a vzrostlé stromy podél stávajícího chodníku na Balzacově ulici nemusely být vykáceny. Na ulici Studentská byl také přestavěn původní nevyhovující chodník na chybějící příjezdovou komunikaci, vzniklo i kontejnerového stanoviště.

Nově u obytného domu na Studentské ulici v Havířově-Podlesí vzniklo 29 parkovacích stání včetně 2 určených pro ZTP. „Havířov nová parkoviště potřebuje. V Programovém prohlášení Rady města jsme se zavázali, že je budeme stavět, a slib držíme. Celkem jsme na ulici Studentské a Balzacově vystavěli 38 nových parkovacích míst, z toho 9 je u mateřské školy. Jsem rád, že se nám opět podařilo zkvalitnit parkování, a to přímo v obytné lokalitě,“ uvedl při otevření parkoviště havířovský primátor Josef Bělica.

Součástí stavby je i náhradní výsadba, včetně tříleté následné péče 6 listnatých stromů a 200 keřů vysázených na území města. Zhotovitelem stavby byla městská společnost Technické služby Havířov a.s.

Havířov chce parkovací stání rozšiřovat i nadále. „V přípravě je projekt na ulici Družstevnická a také připravujeme projekt parkovacích stání na ulici Majakovského,“ uzavřel náměstek pro investice a chytré město Bohuslav Niemiec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Filip (KSČM): Lidé mají objektivní pocit, že jim lžou

4:31 Filip (KSČM): Lidé mají objektivní pocit, že jim lžou

Koncem minulého týdne jsem si připadal jako v telefonní ústředně, měl jsem mnoho elektronické pošty,…