Primátor Bělica: V Havířově-Podlesí přibylo parkovacích míst

16.02.2020 15:54

Nové parkoviště za necelých 6 milionů korun vzniklo v Havířově-Podlesí u obytného domu na ulici Studentská. Stavba byla zahájena na konci září 2019 na základě jednání s vlastníky bytových jednotek a odborem životního prostředí.

Primátor Bělica: V Havířově-Podlesí přibylo parkovacích míst
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO
reklama

Parkoviště bylo vystavěno tak, aby alej na ulici Studentská a vzrostlé stromy podél stávajícího chodníku na Balzacově ulici nemusely být vykáceny. Na ulici Studentská byl také přestavěn původní nevyhovující chodník na chybějící příjezdovou komunikaci, vzniklo i kontejnerového stanoviště.

Nově u obytného domu na Studentské ulici v Havířově-Podlesí vzniklo 29 parkovacích stání včetně 2 určených pro ZTP. „Havířov nová parkoviště potřebuje. V Programovém prohlášení Rady města jsme se zavázali, že je budeme stavět, a slib držíme. Celkem jsme na ulici Studentské a Balzacově vystavěli 38 nových parkovacích míst, z toho 9 je u mateřské školy. Jsem rád, že se nám opět podařilo zkvalitnit parkování, a to přímo v obytné lokalitě,“ uvedl při otevření parkoviště havířovský primátor Josef Bělica.

Součástí stavby je i náhradní výsadba, včetně tříleté následné péče 6 listnatých stromů a 200 keřů vysázených na území města. Zhotovitelem stavby byla městská společnost Technické služby Havířov a.s.

Havířov chce parkovací stání rozšiřovat i nadále. „V přípravě je projekt na ulici Družstevnická a také připravujeme projekt parkovacích stání na ulici Majakovského,“ uzavřel náměstek pro investice a chytré město Bohuslav Niemiec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šafránková (SPD): Čest hrdinům boje proti německým okupantům

7:33 Šafránková (SPD): Čest hrdinům boje proti německým okupantům

V pátek 18. června jsme si připomněli významný den České republiky, Den hrdinů druhého odboje.