Primátor Čeřovský: Budyšín je dlouholetým partnerským městem Jablonce

02.12.2019 17:21 | Zprávy
autor: PV

Dvacet let spolupráce slaví letos ZŠ Liberecká a Lužickosrbská základní a střední škola v Budyšíně.

Primátor Čeřovský: Budyšín je dlouholetým partnerským městem Jablonce
Foto: ODS
Popisek: ODS

 Delegaci z partnerského školy přijal v pondělí 2. prosince primátor Jiří Čeřovský v obřadní síni radnice. Odpoledne pak pokračovalo společným koncertem v kostele sv. Anny a rozsvícením vánočního stromu v areálu školy v Liberecké ulici.  

V obřadní síni jablonecké radnice se v pondělí odpoledne sešlo s primátorem Jiřím Čeřovským 33 žáků od 2. do 9. třídy partnerské lužickosrbské školy v Budyšíně. „Ještě před měsícem jsem byl ředitelem školy, se kterou máte partnerství, a dnes vás vítám jako primátor města,“ usmíval se Jiří Čeřovský. „Jako ředitel jsem rád, že jste přijali pozvání a přijeli si s námi připomenout dvacet let partnerství mezi školami. Budyšín je dlouholetým partnerským městem Jablonce. Setkávají se nejvyšší představitelé obou měst, ale za důležitější považují, že se setkávají občané a právě školy třeba u společných projektů.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Příspěvky z EU na ukrajince

JAK JE MOŽNÉ, ŽE ČR NEDOSTÁVÁ Z EU PŘÍSPĚVKY NA UKRAJINCE TAK JAKO ZÁPAD EVROPY NA IMIGRANTY

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

22:33 Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2026 k návrhu části koaličních poslanců na vydán…