Primátor Charvát: Kluziště na závodišti bruslaře láká

20. 1. 2020 8:39

Zimní sportovní park na pardubickém závodišti má za sebou měsíc provozu. Zatímco milovníci běžek marně vyhlížejí sníh, bruslaři si kluziště s umělou ledovou plochou dosyta užívají.

Primátor Charvát: Kluziště na závodišti bruslaře láká
Foto: archiv primátora
Popisek: primátor Pardubic Martin Charvát (ANO)
reklama

„Vlastně mě až překvapilo, kolik lidí si našlo na závodiště na bruslení cestu. Svědčí to o tom, že bruslení v přírodním prostředí má co do sebe. K velké návštěvnosti zcela jistě přispělo i počasí, protože k zimním sportům v přírodě je letos jen malá příležitost," řekl primátor Pardubic Martin Charvát.

Ledová plocha je učena prioritně pro veřejné bruslení. Veřejnosti, včetně bruslení rodičů s dětmi, se otevírá, s výjimkou víkendů, odpoledne (aktuální časový program je vždy zveřejněn ZDE), všední dny dopoledne jsou vyhrazeny bruslení škol. Světla nad kluzištěm zhasínají až po 22:00, večer ale led „patří“ spíše skupinám, které si kluziště pronajímají, třeba na mezifiremní hokejová utkání a podobně.

Velký zájem byl o bruslení v době vánočních prázdnin. Ve dnech mezi Vánoci a Silvestrem si denně přišlo zabruslit až 1450 lidí, ale i během posledního dne roku 2019 se sem za sportem vydala tisícovka lidí. Naprosto rekordní ale byla neděle 12. ledna - 1571 bruslařů.

Nekrytá ledová plocha je umístěna mimo dostihovou dráhu za paddockem, návštěvníkům jsou k dispozici šatny, občerstvení a další služby, jako třeba půjčovna či broušení bruslí, ve vestibulu tribuny D, odkud vede ke kluzišti speciální chodník. Pokud klimatické podmínky dovolí, bude kluziště na závodišti fungovat až do konce února, během jarních prázdnin se bude bruslit podle víkendového programu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Valenta: Nejistota vede k tomu, že podnikatelé propouštějí preventivně

23:13 Senátor Valenta: Nejistota vede k tomu, že podnikatelé propouštějí preventivně

Projev na 19. schůzi Senátu 9. dubna 2019 k návrhu zákona o některých úpravách v oblasti dávek státn…