Primátor Charvát: Kluziště na závodišti bruslaře láká

20.01.2020 8:39 | Zprávy

Zimní sportovní park na pardubickém závodišti má za sebou měsíc provozu. Zatímco milovníci běžek marně vyhlížejí sníh, bruslaři si kluziště s umělou ledovou plochou dosyta užívají.

Primátor Charvát: Kluziště na závodišti bruslaře láká
Foto: archiv primátora
Popisek: primátor Pardubic Martin Charvát (ANO)

„Vlastně mě až překvapilo, kolik lidí si našlo na závodiště na bruslení cestu. Svědčí to o tom, že bruslení v přírodním prostředí má co do sebe. K velké návštěvnosti zcela jistě přispělo i počasí, protože k zimním sportům v přírodě je letos jen malá příležitost," řekl primátor Pardubic Martin Charvát.

Ledová plocha je učena prioritně pro veřejné bruslení. Veřejnosti, včetně bruslení rodičů s dětmi, se otevírá, s výjimkou víkendů, odpoledne (aktuální časový program je vždy zveřejněn ZDE), všední dny dopoledne jsou vyhrazeny bruslení škol. Světla nad kluzištěm zhasínají až po 22:00, večer ale led „patří“ spíše skupinám, které si kluziště pronajímají, třeba na mezifiremní hokejová utkání a podobně.

Velký zájem byl o bruslení v době vánočních prázdnin. Ve dnech mezi Vánoci a Silvestrem si denně přišlo zabruslit až 1450 lidí, ale i během posledního dne roku 2019 se sem za sportem vydala tisícovka lidí. Naprosto rekordní ale byla neděle 12. ledna - 1571 bruslařů.

Nekrytá ledová plocha je umístěna mimo dostihovou dráhu za paddockem, návštěvníkům jsou k dispozici šatny, občerstvení a další služby, jako třeba půjčovna či broušení bruslí, ve vestibulu tribuny D, odkud vede ke kluzišti speciální chodník. Pokud klimatické podmínky dovolí, bude kluziště na závodišti fungovat až do konce února, během jarních prázdnin se bude bruslit podle víkendového programu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

pojištění

Nemyslíte, že by podnikatelům více než odložení plateb sociálního pojištění pomohlo, kdybyste zálohy tak rapidně nezvedli? Jak na takové navýšení ODS vůbec mohla přistoupit? Protože co si budeme povídat dříve nebo později ty zálohy budu stejně muset zaplatit, takže ta vaše pomoc je dost vratkavá, ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Seďa (SOCDEM): Co udělat pro zachování kvality života ve Zlínském kraji

23:08 Seďa (SOCDEM): Co udělat pro zachování kvality života ve Zlínském kraji

Jsem přesvědčen, že každý kandiát do Zastupitelstva Zlínského kraje by měl být politicky čitelný a m…