Primátor Hrabálek: Do hradeckých škol se od pondělí vrací žáci druhého stupně

03.05.2021 9:15

Do škol v Hradci Králové se od pondělí 3. května začnou vracet další děti, k rotační výuce nastoupí žáci druhého stupně. Novinkou je také obnovení venkovních sportů v rámci výuky.

Primátor Hrabálek: Do hradeckých škol se od pondělí vrací žáci druhého stupně
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové
reklama

Žáci během nich nebudou povinni nosit ochranu dýchacích cest, naopak její nošení bude povinné uvnitř budov nebo v areálu školy. Nově bude také pro žáky druhého stupně povinné testování na koronavirus.

Anketa

Považujete činnost konspiratori.sk, nebo spolku NELEŽ za korektní?

3%
96%
1%
hlasovalo: 1969 lidí

Město Hradec Králové spadá do vybraných krajů, které mohou od příštího umožnit prezenční výuku pro žáky druhého stupně. „Ředitelé hradeckých škol se na postupný návrat dětí k prezenčnímu vzdělávání připravovali již několik dní dopředu, společně možné alternativy výuky pravidelně konzultují na online poradách. Ačkoliv věříme, že se o vše zvládnou postarat, bude návrat žáků druhého stupně k rotační výuce poměrně náročný, ani ne tak z důvodu uspořádání výuky, ale spíše z pohledu koordinace pohybu ve škole a způsobu stravování žáků,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Žáci druhého stupně, kterých je v Hradci kolem více než tři a půl tisíce, se do škol mají vracet od pondělí 3. května.

Při rotační výuce jsou třídy rozděleny do dvou skupin, z nichž jedna chodí v lichý a druhá v sudý týden. V prostorách a areálu školy je nutné nosit ochranu dýchacích cest. Její odložení je umožněno pouze v případě sportovní aktivity na půdě školy vedené v rámci výuky nebo pro děti docházející do mateřských škol. Další informace spolu s informacemi o testování žáků by měla každá škola zveřejnit na svých webových stránkách.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šafránková (SPD): Čest hrdinům boje proti německým okupantům

7:33 Šafránková (SPD): Čest hrdinům boje proti německým okupantům

V pátek 18. června jsme si připomněli významný den České republiky, Den hrdinů druhého odboje.