Primátor Hrabálek: Hradecká odlehčovací služba získala Cenu Mosty

25.5.2022 10:13 odp.

Budova odlehčovací služby Honkova, která je nyní těsně před otevřením, získala na včerejším slavnostním předávání Cen Mosty za rok 2021 vítězství v I. kategorii mezi institucemi veřejné správy.

Primátor Hrabálek: Hradecká odlehčovací služba získala Cenu Mosty
Foto: ODS
Popisek: Alexandr Hrabálek

Ceny Mosty uděluje Národní rada osob se zdravotním postižením ČR za mimořádnou aktivitu nebo čin ve prospěch občanů se zdravotním postižením. Letošní ročník se navíc konal v Kongresovém centru Aldis Hradec Králové. 

Anketa

Jste pro schválení „manželství pro všechny“?

3%
95%
hlasovalo: 15896 lidí

„Tohoto ocenění si nesmírně vážíme a je pro nás potvrzením, že jsme udělali dobrou věc, která bude pomáhat lidem. Mám velkou radost, že nás takto vnímá i Národní rada osob se zdravotním postižením. Toto ocenění jsme navíc přebírali přímo v Hradci Králové, kde se letošní ročník konal, což samotný dojem z celého slavnostního předávání ještě umocnilo,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Ceny Mosty jsou každoročně předávány v několika kategoriích. Odlehčovací služba Honkova byla nominována spolu s dalšími pěti nominanty v první kategorii zahrnující instituce veřejné správy.

Budova odlehčovací služby v Honkově ulici navíc během včerejšího dne získala také svůj oficiální název. „Bylo několik návrhů, ale prakticky od začátku se budova začala zmiňovat jako Odlehčovací služba Honkova. Na zasedání rady města jsme proto tento název schválili jako oficiální,“ uvádí primátor. V budově bude odlehčovací službu provozovat městský zapsaný ústav Sociální služby Hradec Králové. Provoz by měla služba zahájit v létě.

Samotná budova, jejíž stavba byla zahájena v září roku 2020, byla již stavebně dokončena a nyní se čeká na kolaudaci. Město ji nechalo postavit za zhruba 97,1 milionů korun bez DPH stavební firmou Strabag.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Sdělte prosím s kým jste schopni jít při volbách do nějaké/program/ koalice

Úspěch ve volbách/ v politice/ m.j.předpokládá,najít spojence ve stranách, které mají v programu podobné cíle,záměry a metody řešení,jinými slovy k prosazení se u voličů nestačí mít " jenom" pravdu v pohledu jak by se věc mohla lépe řešit,nýbrž přímo čím,jakými změnami lze ukončit současný děsivý úp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schillerová (ANO): Premiér dál dělá, že se ho to vlastně vůbec netýká

13:14 Schillerová (ANO): Premiér dál dělá, že se ho to vlastně vůbec netýká

Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 7. července 2022 k možným korupčním skandálům uvnitř hnutí …