Primátor Hrabálek: Město daruje potřebným potraviny z jídelny důchodců

25.09.2019 12:22 | Zprávy
autor: PV

Koncem srpna ukončila definitivně svůj provoz městská jídelna důchodců v Šafaříkově ulici. Od minulého týdne ji ale znovuotevřel soukromý zřizovatel.

Primátor Hrabálek: Město daruje potřebným potraviny z jídelny důchodců
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Zbývající suroviny a potraviny z městské provozovny město daruje do Potravinové banky Hradec Králové. Distribuovány by měly být do azylových domů a dětských domovů v Královéhradeckém kraji. Celkově jsou zde nespotřebované potraviny v celkové hodnotě bezmála 13 tisíc korun.

„Věnovat potraviny k takovýmto účelům je nesporně správným krokem. Do dětských domovů a azylových domů půjdou zejména potraviny nepodléhající rychlé zkáze jako luštěniny, těstoviny nebo koření. O distribuci se postará královéhradecká Potravinová banka, která o zmiňované potraviny projevila zájem,“ sdělil primátor města Alexandr Hrabálek. Potraviny jsou zatím uskladněny v objektu, kde sídlila jídelna důchodců, a po uzavření smlouvy budou přesunuté do Potravinové banky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Gabriela​ Sedláčková byl položen dotaz

Ztráta důvěry

Tvrdíte, že lidí ztrácí důvěru v média. Já si to úplně nemyslím. Spíš si myslím, že lidé ztrácí důvěru v politiky, ale i třeba spravedlnost. Proč myslíte, že tomu tak je nebo vy si to nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Realita armády - chybí tisíce vojáků a stovky miliard na obranu

9:15 Vích (SPD): Realita armády - chybí tisíce vojáků a stovky miliard na obranu

Debata o tom, zda by Česká republika měla vydávat na obranu 3,5 procenta, nebo dokonce 5 procent HDP…