Primátor Hrabálek: Město pokračuje v nákupu vybavení budovy odlehčovací služby Honkova

24.06.2021 10:01

Budova odlehčovací služby v Honkově ulici má zahájit svůj provoz začátkem příštího roku. Do té doby musí město zajistit její vybavení, které se bude skládat z obyčejného uživatelského nábytku i specializovaných zařízení.

Primátor Hrabálek: Město pokračuje v nákupu vybavení budovy odlehčovací služby Honkova
Foto: ODS
Popisek: Alexandr Hrabálek

Rada města schválila vypsání výběrového řízení na nákup kancelářského nábytku v předpokládané hodnotě 1,5 milionu korun, finální cenu ale určí až výsledek výběrového řízení.

Anketa

Je Alena Schillerová dobrá ministryně financí?

69%
28%
hlasovalo: 8533 lidí

„Vzhledem k tomu, že stavební práce na budově odlehčovací služby v Honkově ulici pokračují podle plánu, musíme během těchto měsíců zajistit potřebné vybavení budovy. Pokračujeme tedy v sérii několika výběrových řízení. Již jsme pořídili zvedací systém a máme vysoutěženého dodavatele elektrických pečovatelských lůžek. Nyní jsme schválili vypsání výběrového řízení na dodavatele části nábytku, další část se chystáme soutěžit ještě o prázdninách,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Zadávací podmínky výběrového řízení na dodávku kancelářského vybavení město konzultovalo také s provozovatelem odlehčovací služby, kterým bude organizace Sociální služby Hradec Králové. „Před pár dny byl správní radou jmenován ředitel, který je statutárním zástupcem této organizace,“ potvrzuje primátor.

Na stavbě budovy odlehčovací služby v Honkově ulici se nyní dokončují venkovní omítky a střechy, kde budou ještě dokončeny klempířské prvky. Ve vnitřních prostorách jsou téměř hotové vnitřní omítky, průběžně se také dodělávají rozvody vody a elektřiny a kanalizace. V příštích týdnech budou práce pokračovat na vzduchotechnice a ústředním vytápění, zároveň bude zahájena montáž sádrokartonu. Doposud bylo prostavěno zhruba 48,5 milionu korun bez DPH.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klement (KDU-ČSL): Celý Senát byl PROTI, stavební zákon přesto podepsal prezident

10:42 Klement (KDU-ČSL): Celý Senát byl PROTI, stavební zákon přesto podepsal prezident

Stavební zákon přinese více nepříjemností než pozitiv. Má nastat centralizace stavebních úřadů.