Primátor Hřib: Dlouhodobým cílem je, aby aplikace PID Lítačka byla náhradou za plastovou kartičku

13.02.2020 15:21

Uživatelé mobilní aplikace PID Lítačka si nově mohou zakoupit dlouhodobé časové kupóny přímo z mobilního telefonu. Jedná se o další krok k tomu, aby se aplikace PID Lítačka stala kompletním průvodcem a pomocníkem Pražanů a Středočechů při jejich cestách veřejnou dopravou.

Primátor Hřib: Dlouhodobým cílem je, aby aplikace PID Lítačka byla náhradou za plastovou kartičku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský primátor Zdeněk Hřib

Po prosincové aktualizaci mobilní aplikace PID Lítačka, od kdy si mohou všichni uživatelé aplikace nahrát dlouhodobý časový kupón do mobilního telefonu a při přepravní kontrole se prokazovat jen prostřednictvím obrazovky mobilu, se jedná o další krok k vylepšení aplikace PID Lítačka, která se již brzy stane kompletním nástrojem pro cestování v Pražské integrované dopravě.„Naším dlouhodobým cílem je, aby mobilní aplikace PID Lítačka byla úplnou náhradou za plastovou kartičku. Jsem proto rád, že si mohou uživatelé od nynějška pořídit přímo v této mobilní aplikaci kromě jednorázových jízdenek i časové kupóny. Do budoucna plánujeme také informační kampaň přímo na prodejních místech, abychom rozšířili povědomí o výhodách mobilní aplikace. Přijde mi dobré dát lidem možnost, aby nemuseli čekat ve frontách, když si můžou všechno během chvíle zařídit přes chytrý telefon,“ uvedl k nové funkcionalitě primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.

K nákupu jednorázových jízdenek, které je možné prostřednictvím aplikace PID Lítačka zakoupit již od srpna 2018, tak od včerejšího dne přibyla možnost si na pár kliknutí pořídit i dlouhodobé časové kupóny, to znamená kupóny s platností od jednoho měsíce až do jednoho roku. „Spuštění nové funkce v mobilní aplikaci PID Lítačka je jen jedním z dalších kroků vedoucích k modernizaci způsobu odbavování a snižování nákladů na vydávání plastových karet Lítačka. Všichni Pražané, Středočeši i turisté mají od loňského prosince možnost odbavit se pouze s mobilním telefonem na více než 3 000 zařízení u 26 dopravců, kteří jsou součástí Pražské integrované dopravy. Umožněním nákupu dlouhodobých kupónů přes mobilní aplikaci tak pokračujeme v nastavené digitalizaci a liberalizaci odbavování a chceme co nejvíce usnadnit cestování veřejnou dopravou po Praze a Středočeském kraji,“ dodal k nákupu dlouhodobých kupónů v aplikaci PID Lítačka náměstek pražského primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr.

Jen za první den od spuštění možnosti zakoupit si dlouhodobý časový kupón v mobilní aplikaci bylo přes mobilní telefony zakoupeno o 50 % dlouhodobých kupónů víc než na přepážkách ve Škodově paláci. „Těší nás velký zájem cestujících o tuto novinku a jasně se ukazuje, že Pražané na tuto službu čekali, a proto ji neváhali využít od prvního dne od jejího spuštění. I samotná možnost převést si dlouhodobý kupón do mobilní aplikace, kterých máme po dvou měsících provozu registrováno více než 60 000, jen dokazuje, že směr digitalizace, kterým se městská doprava ubírá, je správný,“ doplnil Michal Fišer, generální ředitel společnosti Operátor ICT, která má na starosti provoz a rozvoj regionálního dopravního systému PID Lítačka.

Mobilní aplikaci PID Lítačka si cestující mohou stáhnout zdarma na App Store a Google Play.

reklama

autor: PV

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Válka s Ruskem

Pořád slyšíme, jak se máme připravit na válku s Ruskem. Z čeho teze, že nás Rusko napadne pramení? Myslíte, že jsme po Ukrajině druzí na řadě? A nechrání nás naše členství v NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Volby do Evropského parlamentu budou referendem o EU

8:17 Vích (SPD): Volby do Evropského parlamentu budou referendem o EU

Co je vlastně cílem politiky Green Deal, Agenda 2030 a Migračního paktu? Destrukce a sebevražda Evro…