Obrátil jsem se na významné zaměstnavatele v našem městě s následující výzvou. Budu rád, když nám ji pomůžete rozšířit i ke všem ostatním.
Obracím se na Vás v době, kdy v Praze čelíte kvůli pandemii covid-19 mnoha výzvám. V první řádě bych rád poděkoval za Vaši dosavadní práci a snahu zajistit bezpečnost Vašich zaměstnanců.
Oceňuji, že mnozí z řad zaměstnavatelů zajišťují bezpečné pracovní prostředí pro své zaměstnance ještě nad rámec toho, co ukládají platná vládní opatření. Tyto organizace jdou příkladem a ukazují, že se umějí promptně přizpůsobit nové situaci a zdraví zaměstnanců je pro ně prioritou. Zároveň tím udržují činnost a akceschopnost celé společnosti.
Situace v Praze i České republice se přes veškerou snahu nás všech bohužel stále nelepší. Data Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR ukazují, že mezi nejčastější ohniska nákazy patří pracoviště a domácnosti. Chování vlastních zaměstnanců ve volném čase ovlivnit nemůžete, můžete ale vytvořit takové pracovní prostředí, které riziko nákazy sníží na minimum.
Umožněte prosím svým zaměstnancům, u nichž je to slučitelné s povahou jejich povolání, práci z domova. Průzkum agentury STEM v listopadu ukázal, že 51 % pracujících Pražanů využívá home office. Je to dobré číslo, ale mohli bychom jít ještě dál. Například ve Švédsku ještě před pandemií pracovalo z domova pravidelně až 60 % zaměstnanců. Vím, že tato forma zcela nenahradí osobní kontakt, ale přesto umožňuje efektivní odvedení práce a zároveň výrazně zmenšuje riziko šíření koronaviru na pracovišti.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: PV