Primátor Hřib: Středoevropské skautské jamboree se po 25 letech vrací do Prahy

22.09.2021 13:57 | Tisková zpráva
autor: PV

Začátkem září pražští radní schválili Memorandu o vzájemné spolupráci při organizaci Central European Jamboree 2022 mezi hlavním městem Prahou a organizací Junák – český skaut.

Primátor Hřib: Středoevropské skautské jamboree se po 25 letech vrací do Prahy
Foto: Hana Brožková
Popisek: Pražský primátor Zdeněk Hřib

Dnes se uskutečnilo jeho slavnostní podepsání za účasti primátora hl. m. Prahy Zdeňka Hřiba, radního hl. m. Prahy pro oblast školství a sportu Víta Šimrala, starosty městské části Praha 7 Jana Čižinského a starosty Junáka – českého skauta Josefa Výprachtického. Svým podpisem obě strany potvrdily svůj zájem spolupracovat a podílet se na přípravě jamboree. Akce se uskuteční od 2. do 12. srpna 2022 v areálu Výstaviště Praha v Holešovicích.

Central European Jamboree, neboli Středoevropské jamboree, je mezinárodní skautská akce zemí Visegrádské čtyřky (V4), tj. České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska, konající se každé dva roky v jedné z pořadatelských zemí. Pravidelně se však akce účastní skauti z celé Evropy. Akce je určena pro skauty a skautky ve věku 14 až 17 let.

„Skauting vychovává děti a mládež v duchu hodnot, které jsou univerzálně platné a neměnné – v duchu hodnot, o které se můžeme opřít v každé době. Skautské hnutí má také nezpochybnitelné zásluhy při vzniku republiky, při boji proti fašismu, a nakonec i v boji proti komunistické diktatuře. A skvělou práci dělají skautky a skauti i teď – pomáhali během pandemie a nabádají děti a mládež k aktivnímu trávení volného času. Za to všechno jim patří obdiv a vděk,” řekl primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Zdravotnictví získá výraznou finanční posilu

6:02 Okamura (SPD): Zdravotnictví získá výraznou finanční posilu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vyšším výdajům na zdravotnictví.