Primátor Jiránek: Změny v parkování budou vstřícnější k handicapovaným

25.03.2019 16:47

V Kladně se zlepší parkování pro hendikepované obyvatele. A to na základě podnětu z posledního Setkání s občany, které se uskutečnilo na Vyhaslém ve středu 20. března 2019.

Primátor Jiránek: Změny v parkování budou vstřícnější k handicapovaným
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Dan Jiránek
reklama

Doba vyhrazeného parkování pro vozidla, která přepravují těžce postižené nebo těžce pohybově postižené osoby, se prodlouží. Místo současných 8.00 až 17.00 hodin nově bude od 8.00 do 20.00 hodin.

Prodloužení času znamená zohlednění potřeb všech. Večer bývají některá vyhrazená parkovací místa na veřejných parkovištích nevyužitá a je vhodné, aby je na nich mohl parkovat kdokoliv, přes den je hendikepovaní potřebují déle.

„Ke změně dojde proto, aby například i vozíčkáři, tedy lidé těžce pohybově postižení, měli možnost společenského života, mohli jít například na ples, hrát s kamarády šachy a nemuseli tak řešit parkování daleko od místa konání akce či volnočasové aktivity,“ říká primátor statutárního města Kladno Dan Jiránek.

„Setkání s občany jsou pro nás významným zdrojem informací a my se na podněty občanů samozřejmě snažíme reagovat. Proto se parkování pro hendikepované občany v Kladně zlepší a v tomto duchu se také změní dopravní značení,“ říká statutární náměstek primátora města Kladno Tomáš Kutil.

„Dopravní značení vyhrazených parkovacích míst postupně upravíme v celém městě. Změna se bude týkat řady lokalit, musí se připravit organizačně i technicky. Nyní předpokládáme, že k úpravě dojde do konce letošního srpna,“ říká náměstek primátora statutárního města Kladno pro kulturu a dopravu Oldřich Černý.

Další Setkání s občany se uskuteční ve středu 27. března 2019 od 17.00 ve velkém sále budovy ČVUT na náměstí Sítná 3105, tedy v tzv. Kokosu. Týkat se bude územního plánu města Kladno – více ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Hájíme naše farmáře a odmítáme dvojí kvalitu potravin

22:08 Vích (SPD): Hájíme naše farmáře a odmítáme dvojí kvalitu potravin

Minulý týden se SPD povedlo prosadit ve Sněmovně jedno ze zásadních programových témat, které omezuj…