Primátor Jura: Město bude digitalizovat Varovný a informační systému obyvatel a povodňový plán

21.10.2020 10:46

Radní na své poslední schůzi schválili projektový námět, přípravu a podání žádosti o dotace z Operačního programu Životní prostředí na projekt „Digitalizace Varovného a informačního systému obyvatel a Digitální povodňový plán města Prostějova“.

Primátor Jura: Město bude digitalizovat Varovný a informační systému obyvatel a povodňový plán
Foto: Město Prostějov
Popisek: František Jura
reklama

„Stávající varovný systém vznikal v jednotlivých etapách od roku 2006 do 2011. Celkově máme 213 hlásičů, z toho 175 je jednosměrných a 38 obousměrných. Technickoprovozní životnost telekomunikačních a sdělovacích zařízení je, dle vyjádření výrobce, přibližně 10 let, což je doba, kterou již máme překročenou,“ uvedl primátor města František Jura a doplnil, že je třeba přihlédnout k celosvětovému výraznému odklonu od analogových komunikací, jehož důsledkem je ukončení výroby analogových komponentů. Tato skutečnost negativně ovlivňuje servisní udržování analogových jednotek.

„Stávající bezdrátové hlásiče, respektive jejich náhradní díly, již není možné dlouhodobě zajistit. Je tedy čas na modernizaci. Zmiňovaný projektový námět se také týká vypracování Digitálního povodňového plánu města Prostějova a obce s rozšířenou působností, který je již také nevyhovující,“ doplnil primátor Jura. Konečná výše potřebných financí bude upřesněna až při projekčním místním průzkumu, zástavby nových lokalit a radiového měření.

„Pokud chceme mít systém s perspektivou spolehlivého provozu, včetně servisního zajištění po dobu dalších 10 –15 let, je třeba přejít na nový plně digitální obousměrný systém a využít vypsanou výzvu z dotačního titulu Operačního programu Životní prostředí, která umožňuje budování moderních varovných a informačních systémů a digitálních povodňových plánů,“ uzavřel primátor František Jura.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jelínková (KDU-ČSL): Je důležité posilovat ekonomickou a sociální autonomii rodin

16:20 Jelínková (KDU-ČSL): Je důležité posilovat ekonomickou a sociální autonomii rodin

Unie center pro rodinu a komunitu představí principy tvorby regionálních koncepcí rodinných politik.